goolge kontakt 22 810 00 42

Chorwacja - idealne miejsce na żeglarskie wakacje

Chorwacja to zdecydowanie najpopularniejszy akwen dla polskich żeglarzy. Dzięki swojemu niezwykle bogatemu wybrzeżu, doskonałej pogodzie i świetnej żeglarskiej infrastrukturze nie bez powodu nazywana jest żeglarskim Eldorado.

Tysiące wysp i wysepek, zatok i zatoczek, cieśnin, kanałów i raf wyzwalają w każdym żeglarzu gorączkę odkrywcy. Krystalicznie czysta woda i turkusowe zatoki – o tym marzy każdy siedząc za biurkiem. A chorwacka część Adriatyku ma najczystszą wodę na całym północnym Morzu Śródziemnym. 


depositphotos_39527291_s


Czarter w Chorwacji - sposób na najlepsze wakacje pod żaglami

Śródziemnomorskie słońce i wysokie temperatury pozwalają na czarter jachtu od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Kryształowo czysta, ciepła i błękitna woda zachęca do częstych kąpieli w zatoczkach. Przewidywalne wiatry i osłonięte od fal morze zapewniają przyjemną i spokojną żeglugę. Mnogość marin, portów, zatok i kotwicowisk daje ogromną swobodę w wyborze trasy rejsu i pozwala żeglować od portu do portu, od wyspy do wyspy.

Nie do przecenienia jest również powalająca śródziemnomorska kuchnia, której koniecznie trzeba skosztować w lokalnych konobach. Grillowane ryby i owoce morza złowione kilka godzin wcześniej, tradycyjna zupa rybna Brudet, niezwykłe Brodetto przygotowane z ryb, cebuli, pomidorów, marchwi i wina smakują zupełnie wyjątkowo w knajpce tuż nad brzegiem morza. Tradycyjna muzyka na żywo i domowe wino sprawiają, że wakacje zostają na długo w pamięci. To niezwykłe, że tak fascynujące miejsce na wymarzone żeglarskie wakacje z rodziną i przyjaciółmi znajduje się tak niedaleko nas!

 

PRZYGOTUJEMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ CZARTERU W CHORWACJI:


Gdzie i kiedy zaplanować rejs w Chorwacji?

Wybrzeże Chorwacji można podzielić na pięć rejonów, wśród których nie sposób wyłonić zdecydowanego faworyta. Każdy rejon ma swoją specyfikę i każdy jest tak samo wart odwiedzenia. Dlatego też mało kto kończy eksplorowanie Chorwacji już po pierwszym rejsie. 

Istria i Kvarner - to najcichszy i najspokojniejszy rejon Chorwacji, położony najdalej na północy. Połączenie białych skalistych stoków górskich schodzących wprost to niebywale błękitnych wód Adriatyku to widok niezapomniany. Półwysep Istria oraz wyspy Kvarneru to rejon nieco na uboczu głównych szlaków żeglarskich turystów. Osoby ceniące spokój i ciszę zdecydowanie docenią brak tłumów i tłoku w marinach. 
Rozpoczynając czarter w Puli (gdzie znajduje się niezwykły amfiteatr z I wieku n.e - podobny do rzymskiego Coloseum) możemy eksplorować wyspy Krk, Cres, Lošinj, Rab oraz niezwykłe wybrzeże wokół Rijeki i Opatiji. 

Dalmacja - rejon Zadaru - leżące wokół liczącego 3000 lat Zadaru wybrzeże oraz niezliczone wyspy to północny początek przepięknej Dalmacji. Czarter można rozpocząć w samym Zadarze, choć zdecydowanie bogatsza oferta jest w nieodległych Sukosanie i Biogradzie. Nie warto szybko opuszczać tych wód i gnać na południe. Wyspa Pag i Dugi Otok, park narodowy Telašćica, najstarsze chorwackie miasto królewskie Nin oraz sam Zadar dostarczą atrakcji i wyjątkowych wrażeń na długie dni spokojnej żeglugi. 

Dalmacja - rejon Šibenika - "Ostatniego dnia tworzenia świata Bogowie chcieli ukoronować swoje dzieło i z łez, gwiazd i tchnienia morza stworzyli archipelag Kornati". Białe krasowe skaliste wyspy, stanowiące park narodowy złożony z 240 wysp rywalizują tutaj o miano najciekawszej atrakcji rejonu z niezwykłymi wodospadami na rzecze Krka w Skradin. Pojedynek do dziś jest nierozstrzygnięty. A to nie koniec atrakcji tego wyjątkowego żeglarskiego rejonu. Główna baza czarterowa znajduje się w Šibeniku - mieście z tysiącletnią historią i niezwykłymi zabytkami. Już wpływając do miasta witają nas historyczne fortyfikacje twierdz św. Jakuba, Michała i Mikołaja. Czarter można rozpocząć również w uroczym Promoštenie, Pirovacu, Vodicach, Murterze. To chyba najbardziej żeglarski rejon Chorwacji. Choć może jest nim jednak bardziej południowa Dalmacja? 

depositphotos_16689469_s

Dalmacja - rejon Splitu - środkowa Dalmacja jest najbardziej ulubionym rejonem wśród żeglarzy. Wiele dużych baz czarterowych (Trogir, Split, Kastela, Seget, Makarska, Baska Voda) ma do zaoferowania niemalże nieograniczony wybór jachtów. Wybrzeże z historycznymi Splitem i Trogirem oraz najpiękniejsze wyspy: Brać, Vis, Hvar, Korcula zadowolą najbardziej nawet wybrednego turystę i żeglarza. Tydzień to zdecydowanie za mało, aby dopłynąć do każdej niezwykłej zatoki i mariny.  

Dalmacja - rejon Dubrownika - najdalej na południe znajduje się perła Adriatyku - Dubrownik. Subtropikalna roślinność i niezwykła architektura miasta położonego na wysuniętym w morze cyplu stanowi o jego ponadprzeciętnej urodzie. Wybierając się w ten rejon Chorwacji należy pamiętać, że czarter jachtu trzeba rezerwować jak najwcześniej. Oferta jachtów do czarteru jest mniejsza niż w pozostałych rejonach Chorwacji, a chętnych bardzo wielu. Większość jachtów ma również odpowiednie dokumenty, aby wypłynąć do Czarnogóry, co też jest bardzo ciekawym pomysłem na przedłużenie rejsu. 

depositphotos_17006209_s


Polecamy tylko sprawdzonych i wiarygodnych armatorów

Trudno oszacować ile jachtów dostępnych jest do czarteru w Chorwacji. Jednakże nie wszystkie firmy oferujące czarter są godne polecenia. Przez długie lata naszej pracy dokonaliśmy starannej selekcji armatorów z którym mamy przyjemność współpracować. W naszej ofercie pozostały jedynie silne, wiarygodne, uczciwe i przyjazne klientom firmy. Nic tak nie psuje wymarzonych żeglarskich wakacji jak niesprawny zapuszczony jacht lub zabrana z byle powodu kaucja. Nasi armatorzy wiedzą, że zadowolony klient wróci do nich w kolejnym sezonie, dlatego dbają o niego jak o skarb. Czasami warto zapłacić kilkadziesiąt euro więcej, aby wakacje w Chorwacji spędzić na doskonale przygotowanym jachcie od solidnego armatora - bez nieprzyjemnych przygód. Tylko takich armatorów oferujemy naszym klientom!  

W Chorwacji polecamy ofertę następujących armatorów:

           navigare_stor  Dalmatia  ac.[1]  pt  burin noa-yachting-logo  y4u  Angelina(1) 2011_Euronautic   Asta  FullTeam LM  ABAVela  waypoint_logo   ultrasailing  3347810178900209_sc_logo_white  

 

Już teraz zamów ofertę czarteru dopasowaną do Twoich oczekiwań:

Wystarczy, że wypełnisz ten krótki formularz a przygotujemy dla Ciebie  atrakcyjną ofertę czarteru. Czekamy również na Twój telefon (22 810 00 42) lub mail info@kubryk.pl. Z przyjemnością porozmawiamy o Twoich planach i podzielimy się naszym doświadczeniem.