Rejsy

Rejs HC05


1401 PLN

1490 PLN

Bałtycki klasyk w maju

 • Termin: 25.05.2019 - 01.06.2019
 • Ilość dni: 7
 • Staż: około 70-90 h stażu morskiego
 • Miejsca wolne: 8
 • Miejsca zarezerwowane: 0
 • Miejsca zajęte: 0
Świnoujście Kopenhaga Bornholm Christiansø Świnoujście

Klasyczna trasa niezmiennie doskonała

Tygodniowy rejs morski ze Świnoujścia przez Kopenhagę, Bornholm i Christianso to bałtycki klasyk. Propozycja idealna zarówno na pierwszą morską przygodę, jak i dla doświadczonych wilków morskich. Trudno w tej części Bałtyku znaleźć bardziej znane i lubiane miejsca, a trasa jest doskonale zbilansowana. Dużo żeglowania po otwartym morzu, zwiedzanie ciekawych portów, pyszne ryby z zimnym piwem w bornholmskiej wędzarni. Czego chcieć więcej?  Może szkolenia żeglarskiego? Nie ma problemu - tego na pewno nie zabraknie. 

Po więcej informacji zerknij w szczegóły trasy pod mapą.

 

wyświetl szczegóły trasy

Zbiórka i rozpoczęcie rejsu

Na załogę czekamy w Świnoujściu, w Marinie Północnej, w sobotę od godziny 16:00. Jacht będzie gotowy do drogi i w pełni zaprowiantowany. Nie trzeba się zatem martwić o zakupy. Kapitan przeprowadzi podstawowe szkolenie żeglarskie, omówi plan rejsu i aktualną prognozę pogody, podzieli załogę na wachty i.... przyjdzie czas na decyzję. Wypływamy od razu czy zostajemy w Świnoujściu na wieczór integracyjny. 

 

Staż i szkolenie

Nasz rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy. Oznacza to, że uczestnicy są załogą jachtu, pełnią wachty i odpowiadają za prowadzenie jednostki. To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego. 

Jeżeli jesteś zainteresowany(a) szkoleniem żeglarskim i pogłębianiem swojej wiedzy - to rejs właśnie dla Ciebie. 

Na zakończenie, kapitan wręczy każdemu uczestnikowi opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający nabycie stażu. Powinniśmy wypływać około 70-90 godzin.

 

Pyszne wyżywienie

Kubrykowe rejsy są powszechnie znane z doskonałego wyżywienia. Wiemy, jak ważne są dobre posiłki na morzu. O zaprowiantowanie jachtu nie musicie się martwić. My zajmiemy się zakupami i dostarczymy na pokład masę świeżych i pysznych produktów. Do wyboru będą świeże wędliny, nabiał, owoce i warzywa. Najróżniejsze produkty doskonałe na śniadanie i kolację. Obiady to głównie przygotowane wcześniej dania (kotlety, gołąbki, bigos, pierogi, szaszłyki), które wystarczy odgrzać lub przysmażyć. 
Nie zabraknie oczywiście napojów bezalkoholowych, słodyczy i przekąsek. Dla wegetarian przygotowujemy specjalne produkty. Natomiast diety specjalne (wegańska, bezglutenowa itp.) wymagają wcześniejszej konsultacji z nami. 

Kapitan


Miłosz Wawrzyniec
Romaniuk

 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:
 • Wiek: 32 lat
 • Stopień: kapitan jachtowy
 • Staż morski: 38885.6 Mm
 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:

W Kubryku od 28.06.2014. Dokładna data wynika z faktu, że Miłosza cechuje wyjątkowa dbałość o szczegóły. Razem z Miłoszem do Kubryka wkroczyła pozytywna energia. To człowiek któremu, mówiąc najprościej, życie sprawia wielką frajdę.  Nie tracąc uśmiechu nawet na chwilę, swoje załogi doświadcza intensywnym i ciekawym żeglarstwem. Tylko z Miłoszem można odwiedzić 21 portów w tygodniowym rejsie. Załogi cenią Miłosza olbrzymie doświadczenie żeglarskie i wysoce zaraźliwą pogodę ducha.  W chwilach wolnych od żeglowania Miłosz trenuje sztuki walki - kiedyś Judo, długo Kyokushin Karate, teraz Muay Thai. Oprócz tego uczy studentów, podróżuje, uprawia kitesurfing, wakeboarding i dużo czyta.  Gdy nikt nie widzi relaksuje się oglądając bajki dla dzieci.

Jeżeli jeszcze ktoś wątpi w żeglarską nadpobudliwość Miłosza - Porty, które Miłosz odwiedził. 


O sobie

Woda i wiatr to moje żywioły.  Żeglując stawiam na maksymalne bezpieczeństwo i jak największą frajdę. Uwielbiam odwiedzać małe porciki, urokliwe wysepki, tajemnicze zatoczki i inne ciekawe miejsca. Pływam na jachtach małych i dużych oraz na żaglowcach. Prowadziłem wiele rejsów morskich i śródlądowych, w których uczestniczyły osoby niewidome, które wyszkolone przeze mnie stały się pełnoprawnymi członkami załogi. Po powrocie na ląd zamieniam sztormiak na karategi i wracam na treningi Kyokushin Karate, które trenuję przez większość swojego życia.

Jacht

Sun Odyssey 439 (2013) - Iduna

Nazwa: Iduna
Typ: Sun Odyssey 439
Rocznik: 2013
Długość: 13.34 m
Szerokość: 4.24 m
Ilość kabin: 4
Ilość WC: 2
Zanurzenie: 1.60 m
Żagle: 93 m²
Silnik: 55 KM

Na jachcie tego typu żeglujemy już drugi rok i cały czas jesteśmy pod wrażeniem, jak dobrze ta jednostka zachowuje się na Morzu Północnym. Kilkanaście rejsów potwierdziło, że jest do bardzo wygodny, wyjątkowo szybki, pływający ostro do wiatru i bezpieczny jacht. Zdecydowanie lepiej żeglujący niż nasze starsze Bavarie Cruiser 45.  

Świetnie sprawdził się w sezonie 2017 na Morzu Północnym i został ulubionym jachtem załóg w naszej flocie. 

Iduna to skandynawska bogini wiosny posiadająca moc zapewniania wiecznej młodości. Wierzymy, że właśnie takia będzie żegluga na naszym jachcie, pełna energii i wiosennego optymizmu. 

 

Żagle

Ożaglowanie tego jachtu składa się z rolowanej genuy oraz grota refowanego tradycyjnie z systemem lin sprowadzonych do kokpitu. Powierzchnia żegli to ponad 90 m². Jacht jest sztywny, żegluje ostro do wiatru i bardzo szybko.

Silnik

Stacjonarny silnik Yanmar o mocy 55KM pozwala osiągnąć prędkość 4.5 węzła. Zbiornik paliwa o pojemności 200 litrów umożliwia przepłynięcie około 300 mil morskich. W trakcie pracy, silnik podgrzewa ciepłą wodę i ładuje akumulatory. 


 
 

Wyposażenie

 • Wyposażenie nawigacyjne: GPS z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, radar, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC
 • Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna PLB, pneumatyczna tratwa ratunkowa, radio VHF z DSC, zestaw pirotechniki, automatyczne kamizelki ratunkowe z uprzężą bezpieczeństwa, apteczka pierwszej pomocy
 • Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, lodówka, grill elektryczny, czajnik elektryczny, 2 toalety morskie, 2 prysznice z ciepłą wodą, radio z CD, ogrzewanie Webasto, świeża pościel, sztormiaki morskie
 

Wnętrze

Wnętrze naszego Sun Odysseya 439 jest bardzo przytulne i wygodne. Biała tapicerka, jasne drewno i dużo przeszkleń czynią środek jachtu bardzo widnym i przyjaznym. 

Do dyspozycji załogi są trzy dwuosobowe kabiny z płaskim łóżkiem oraz jedna kabina z kojami piętrowymi. Jacht wyposażony jest w dwie toalety morskie oraz dwa prysznice z ciepłą wodą. W mesie znajduje się kanapa i duży stół oraz kącik nawigacyjny. Kambuz jest funkcjonalny i obszerny i posiada wszystko co do gotowania jest niezbędne. 

Na jachcie zainstalowanie jest ogrzewanie Webasto, które bardzo przydaje się w chłodne i mokre dni. Rzeczy osobiste oraz zapasy prowiantu mieszczą się bez problemu w obszernych szafkach, bakistach i jaskółkach. 


 
 

Cena All Inclusive - dla Twojej wygody


Cena w formule All Inclusive zawiera wszystkie koszty rejsu: miejsce na jachcie, produkty na pełne i smaczne wyżywienie, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe, paliwo i gaz, świeżą pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków, ubezpieczenie. 
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji. Gwarantujemy niezmienność ceny. 
Gwarantujemy, że rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników.

 


sprawdź szczegóły płatności