Rejsy

Rejs PK01


1401 PLN

1490 PLN

Pierwszy rejs na jachcie Pan Kubryk!

  • Termin: 13.04.2019 - 20.04.2019
  • Ilość dni: 7
  • Staż: około 70-90 h stażu morskiego
  • Miejsca wolne: 6
  • Miejsca zarezerwowane: 0
  • Miejsca zajęte: 0
Gdańsk Bornholm Christiansø Grönhögen Gdańsk

Rejs w jedną stronę - do Gdańska

W tym konkretnym rejsie, po drodze czekają nas same atrakcje. Uroczy, nieco nostalgiczny Bornholm. Owiane tajemnicą, zagubione pośrodku Bałtyku Christianso oraz gwarny Kalmar z pięknym zamkiem oraz sauną w marinie. 

Gdy dodamy do tego świetny jacht, doświadczonego kapitana, dużą dawkę szkolenia żeglarskiego i zgraną załogę - dostaniemy gotową receptę na udany rejs morski po Bałtyku. 

I taki właśnie będzie nasz rejs! Zerknij w szczegóły w linku pod mapą i po prostu płyń z nami. 

 

Plan naszego rejsu

Pożeglujemy w stronę Bornholmu, gdzie chcemy zatrzymać się w miasteczku Nexo na wschodnim brzegu wyspy. Nexo to drugi co do wielkości port na Bornholmie. Urocze misateczko z ładnym rynkiem, miła marina, żeglarski klimat. 

Biorąc pod uwagę statystykę bałtyckich wiatrów, pogoda powinna nam sprzyjać, a bagsztag i półwiatr być podstawowymi kursami. Po wypłynięciu z Nexo zrobimy krótki skok na skalistą wysepkę Christianso. Mieszka tu jedynie kilkanaści osób, a spacer wkoło wyspy zajmuje mniej niż godzinę. Widoki natomiast zapierają dech. 

Kolejny etap żeglugi, to grubo ponad 100 mil morskich przez otwarty Bałtyk, wprost do Kalmarsundu. Cieśnina między Szwecją a Olandią to żeglarski raj. Akwen osłonięty, z masą porcików i marin i pięknymi widokami. Planujemy dopłynąć do Kalmaru, który jest żeglarskim centrum tego rejonu. Tutaj obowiązkowa jest wizyta na pięknym zamku strzegącym dawniej cieśniny oraz w saunie w marinie. 

Powrót do Gdańska to kolejna doba w morzu. Ten rejs będzie żeglarsko intensywny. Dużo żeglowania, dużo nauki, dużo stażu. 

wyświetl szczegóły trasy

Zbiórka i rozpoczęcie rejsu

Rejs rozpoczynamy tradycyjnie, w Gdańsku, w Marinie Gdańsk o godzinie 16:00. Większość załogi przyjedzie pewnie pociągiem, ponieważ pływanie kończymy w Gdańsku. 
W marinie czekać będzie na Was zaprowiantowany, posprzątany i zatankowany jacht. Nie trzeba się zatem martwić o nic więcej, jak tylko szkolenie, zapoznanie z jachtem i przygotowanie do wypłynięcia. 
Wypłyniemy w sobot wieczorem lub poczekamy do rana. W zależności od samopoczucia załogi oraz pogody. 

 

Staż i szkolenie

Nasz rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy. Oznacza to, że uczestnicy są załogą jachtu, pełnią wachty i odpowiadają za prowadzenie jednostki. To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego. 

Jeżeli jesteś zainteresowany(a) szkoleniem żeglarskim i pogłębianiem swojej wiedzy - to rejs właśnie dla Ciebie. 

Na zakończenie, kapitan wręczy każdemu uczestnikowi opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający nabycie stażu. Powinniśmy wypływać około 70-90 godzin.

 

Pyszne wyżywienie

Kubrykowe rejsy są powszechnie znane z doskonałego wyżywienia. Wiemy, jak ważne są dobre posiłki na morzu. O zaprowiantowanie jachtu nie musicie się martwić. My zajmiemy się zakupami i dostarczymy na pokład masę świeżych i pysznych produktów. Do wyboru będą świeże wędliny, nabiał, owoce i warzywa. Najróżniejsze produkty doskonałe na śniadanie i kolację. Obiady to głównie przygotowane wcześniej dania (kotlety, gołąbki, bigos, pierogi, szaszłyki), które wystarczy odgrzać lub przysmażyć. 
Nie zabraknie oczywiście napojów bezalkoholowych, słodyczy i przekąsek. Dla wegetarian przygotowujemy specjalne produkty. Natomiast diety specjalne (wegańska, bezglutenowa itp.) wymagają wcześniejszej konsultacji z nami. 

Jacht

Bavaria Cruiser 37 (2018) - Pan Kubryk

Nazwa: Pan Kubryk
Typ: Bavaria Cruiser 37
Rocznik: 2018
Długość: 11.30 m
Szerokość: 3.67 m
Ilość kabin: 3
Ilość WC: 1
Zanurzenie: 1.95 m
Żagle: 65 m²
Silnik: 29 KM

Pan Kubryk to nasz nowiutki jacht odebrany w 2018 roku. Bavaria Cruiser 37 to najnowsza konstrukcja niemieckiej stoczni. Jacht zaprojektowany do szybkiej, komfortowej i bezpiecznej żeglugi, tak aby każdy na pokładzie czuł bezpośredni kontakt z morzem i żeglarskie emocje. Naszą jednostkę wyposażyliśmy zdecydowanie ponad standardowo - najnowsza elektronika nawigacyjna, dziobowy ster strumieniowy, ogrzewanie, teakowy pokład, nowoczesne żagle. Wszystko, aby zapewnić Wam to, co we współczesnym żeglarstwie turystycznym najlepsze.  

Zapraszamy na pokład Pana Kubryka! 

 

Bavaria Cruiser 37 ma bardzo nowocześnie i funkcjonalnie rozwiązane wnętrze. Jasne kolory, masa światła i zaskakująco dużo przestrzeni - to pierwsze wrażenia po wejściu pod pokład. Mamy tutaj trzy dwuosobowe kabiny z płaskim łóżkiem i dwie pojedyncze koje w mesie.  Jedna łazienka z prysznicem oraz elektryczną toaletą. Funkcjonalny kambuz z kuchenką gazową, piekarnikiem, lodówką i kuchenką mikrofalową. Mesa z dużym stołem z rozkładanymi dwoma skrzydłami pomieści całą załogę.  

Do Waszej dyspozycji są też oczywiście ciepłe kołdry i poduszki, świeża pościel i profesjonalne sztormiaki morskie. 

 

Wyposażenie

  • Wyposażenie nawigacyjne: GPS z mapami elektronicznymi w kokpicie, AIS, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC, dziobowy ster strumieniowy
  • Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna EPIRB, pneumatyczna tratwa ratunkowa, radio VHF z DSC, zestaw pirotechniki, automatyczne kamizelki ratunkowe z uprzężą bezpieczeństwa, apteczka pierwszej pomocy
  • Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, lodówka, grill elektryczny, czajnik elektryczny, toaleta morska, prysznic z ciepłą wodą, radio z CD, ogrzewanie Webasto, świeża pościel, sztormiaki morskie

Cena All Inclusive - dla Twojej wygody


Cena w formule All Inclusive zawiera wszystkie koszty rejsu: miejsce na jachcie, produkty na pełne i smaczne wyżywienie, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe, paliwo i gaz, świeżą pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków, ubezpieczenie. 
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji. Gwarantujemy niezmienność ceny. 
Gwarantujemy, że rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników.

 

Rejs morski w pierwszej klasie


Jeżeli komfort i wygoda żeglowania są dla Ciebie ważne, docenisz ten rejs. Płyniemy na fabrycznie nowym jachcie z rocznika 2018. A ponadto ograniczamy liczbę załogi do 6 osób. Czyli wszyscy uczestnicy śpią w dwuosobowych kabinach. Tylko skipper śpi w mesie. Bo wiemy, że wygoda w trakcie rejsu też jest ważna.

 


sprawdź szczegóły płatności