Rejsy

Rejs PP12


2350 PLN

2500 PLN

Przez Norwegię na Bałtyk

rezerwuj
 • Termin: 07.09.2019 - 15.09.2019
 • Ilość dni: 8
 • Staż: około 60-80 h stażu pływowego
 • Miejsca wolne: 6
 • Miejsca zarezerwowane: 0
 • Miejsca zajęte: 2
Thyborøn Mandal Kristiansand Skagen Aarhus

Powrót na Bałtyk

W tym tygodniowym rejsie będzie wszystko, czego człowiek wybierający się na morze potrzebuje. Duża dawka prawdziwego żeglarstwa. Nocne wachty, długie przeloty między portami.  Nie zabraknie praktycznego szkolenia i tajników żeglarskiej wiedzy, którą kapitan chętnie przekaże zainteresowanym. 

Przez dwie malownicze duńskie cieśniny Skagerrak i Kattegat, przepłyniemy z Morza Północnego na Morze Północne.  Ale, żeby nie było nudno po drodze zahaczymy o Norwegię i odwiedzimy Mandal, małe miasteczko, będące najdalej wysuniętym na południe punktem Norwegii.  Zachwycimy się sielską atmosferą i drewnianymi, białymi domkami, które tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. 

wyświetl szczegóły trasy

Zbiórka i rozpoczęcie rejsu

Rejs rozpoczynamy od spotkania na dworcu kolejowym Szczecin Główny w sobotę 07.09.2019 r. o godzinie 22:30. Tutaj czekać będzie wygodny mikrobus, którym cała załoga przejedzie do mariny w Aarhus. Podróż zabierze około 8 godzin. 

W Aarhus czekać będzie gotowy do drogi jacht. Wystarczy zapakować na niego przywieziony busem prowiant i rzeczy osobiste, przejść przeszkolenie pod okiem kapitana i przygotować się do wypłynięcia. 

 

Staż i szkolenie

Nasz rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy i odbywa się w całości na wodach pływowych. Oznacza to, że uczestnicy są załogą jachtu, pełnią wachty i odpowiadają za prowadzenie jachtu. To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego. Co ważne, w trakcie rejsu, zainteresowani będą mogli poćwiczyć nawigację na pływach.

Jeżeli jesteś zainteresowany(a) szkoleniem żeglarskim i pogłębianiem swojej wiedzy - to rejs właśnie dla Ciebie. 

Na zakończenie, kapitan wręczy każdemu uczestnikowi opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający nabycie stażu. Powinniśmy wypływać minimum 80-100 godzin stażu morskiego na akwenie pływowym. 

 

Zakończenie rejsu i powrót

Do Aarhus przypłyniemy w sobotę. Czas przygotować jacht do zakończenia rejsu. W niedzielę wcześnie rano przyjedzie nowa załoga. Przez kilka godzin jesteśmy razem - nowa i stara załoga. To wymaga odrobiny tolerancji i współdziałania. Oni się szykują do swojej przygody, a my pakujemy do domu. 

W niedzielę, 15.09.2019 r. około godziny 13:00 mikrobus ze starą załogą wyjedzie w podróż do Szczecina. Na dworzec kolejowy dotrze przed 21:00. I tutaj definitywnie zakończymy rejs. 

 

Pyszne wyżywienie

Kubrykowe rejsy są powszechnie znane z doskonałego wyżywienia. Wiemy, jak ważne są dobre posiłki na morzu. O zaprowiantowanie jachtu nie musicie się martwić. My zajmiemy się zakupami i dostarczymy na pokład masę świeżych i pysznych produktów. Do wyboru będą świeże wędliny, nabiał, owoce i warzywa. Najróżniejsze produkty doskonałe na śniadanie i kolację. Obiady to głównie przygotowane wcześniej dania (kotlety, gołąbki, bigos, pierogi, szaszłyki), które wystarczy odgrzać lub przysmażyć. 
Nie zabraknie oczywiście napojów bezalkoholowych, słodyczy i przekąsek. Dla wegetarian przygotowujemy specjalne produkty. Natomiast diety specjalne (wegańska, bezglutenowa itp.) wymagają wcześniejszej konsultacji z nami. 

Kapitan


Miłosz Wawrzyniec
Romaniuk

 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:
 • Wiek: 32 lat
 • Stopień: kapitan jachtowy
 • Staż morski: 38885.6 Mm
 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:

W Kubryku od 28.06.2014. Dokładna data wynika z faktu, że Miłosza cechuje wyjątkowa dbałość o szczegóły. Razem z Miłoszem do Kubryka wkroczyła pozytywna energia. To człowiek któremu, mówiąc najprościej, życie sprawia wielką frajdę.  Nie tracąc uśmiechu nawet na chwilę, swoje załogi doświadcza intensywnym i ciekawym żeglarstwem. Tylko z Miłoszem można odwiedzić 21 portów w tygodniowym rejsie. Załogi cenią Miłosza olbrzymie doświadczenie żeglarskie i wysoce zaraźliwą pogodę ducha.  W chwilach wolnych od żeglowania Miłosz trenuje sztuki walki - kiedyś Judo, długo Kyokushin Karate, teraz Muay Thai. Oprócz tego uczy studentów, podróżuje, uprawia kitesurfing, wakeboarding i dużo czyta.  Gdy nikt nie widzi relaksuje się oglądając bajki dla dzieci.

Jeżeli jeszcze ktoś wątpi w żeglarską nadpobudliwość Miłosza - Porty, które Miłosz odwiedził. 


O sobie

Woda i wiatr to moje żywioły.  Żeglując stawiam na maksymalne bezpieczeństwo i jak największą frajdę. Uwielbiam odwiedzać małe porciki, urokliwe wysepki, tajemnicze zatoczki i inne ciekawe miejsca. Pływam na jachtach małych i dużych oraz na żaglowcach. Prowadziłem wiele rejsów morskich i śródlądowych, w których uczestniczyły osoby niewidome, które wyszkolone przeze mnie stały się pełnoprawnymi członkami załogi. Po powrocie na ląd zamieniam sztormiak na karategi i wracam na treningi Kyokushin Karate, które trenuję przez większość swojego życia.

Jacht

Hanse 445 (2013) - Arielle

Nazwa: Arielle
Typ: Hanse 445
Rocznik: 2013
Długość: 13.52 m
Szerokość: 4.38 m
Ilość kabin: 4
Ilość WC: 2
Zanurzenie: 1.82 m
Żagle: 95 m²
Silnik: 55 KM

Jachty ze stoczni Hanse wyróżnia mocna konstrukcja i dzielność morska. Są solidne, bezpieczne i szybkie - dlatego tak dobrze sprawdzają się na Bałtyku. Arielle oddaje do Waszej dyspozycji cztery dwuosobowe kabiny, dwie łazienki z prysznicami, duży i dobrze wyposażony kambuz oraz obszerną i bardzo jasną mesę.

Wyposażyliśmy nasz jacht we wszystko, co żeglarzowi w trakcie bałtyckiego rejsu może być potrzebne, również w ciepłe kołdry i poduszki, świeżą pościel oraz możliwość korzystania z profesjonalnych sztormiaków morskich. 

Zapraszamy na pokład Arielle! 

 

Żagle

Samohalsujący fok (40 m²) to znak charakterystyczny jachtów Hanse. Rozwiązanie bardzo wygodne w żegludze na wiatr. Fok, bez ingerencji załogi, przechodzi na drugi hals w trakcie zwrotu. Grot (55 m²) jest natomiast refowany tradycyjnie i wyposażony w lazyjacka. Wszystkie liny do refowania sprowadzone są do kokpitu. 

Silnik

Stacjonarny silnik Volvo-Penta D2 o mocy 55KM pozwala osiągnąć prędkość 4.5 węzła przy ekonomicznych obrotach. Zbiornik paliwa o pojemności 220 litrów umożliwia przepłynięcie około 450 mil morskich. W trakcie pracy silnika podgrzewana jest woda na jachcie i ładowane są akumulatory. 


 

Wyposażenie

 • Wyposażenie nawigacyjne: GPS z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, radar, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC
 • Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna PLB, pneumatyczna tratwa ratunkowa, radio VHF z DSC, zestaw pirotechniki, automatyczne kamizelki ratunkowe z uprzężą bezpieczeństwa, apteczka pierwszej pomocy
 • Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, lodówka, grill elektryczny, czajnik elektryczny, 2 toalety morskie, 2 prysznice z ciepłą wodą, radio z CD, ogrzewanie Webasto, świeża pościel, sztormiaki morskie

Wnętrze

Hanse wyróżniają się nowoczesną i oryginalną zabudową wnętrza. Tradycyjne jachtowe obłości zamieniono tutaj na proste linie wygodnych i niezwykle funkcjonalnych mebli. Środek jachtu jest jasny i przestronny. Pozwala wygodnie spędzać czas pod pokładem 9-cio osobowej załodze. 

Uczestnicy rejsu śpią w czterech dwuosobowych kabinach z płaskimi kojami. Każda z kabin ma wystarczającą ilość szafek, bakist i schowków. Kambuz w kształcie litery L jest funkcjonalny i mieści wszystkie niezbędne sprzety kuchenne i zapasy. Arielle ma trzy pomieszczenia toaletowe: toaletę, toaletę z prysznicem i osobny prysznic. W przestronnej mesie, przy dużum stole zasiąść może cała załoga. Jest tu też niewielki kącik nawigacyjny. 

Do tego jacht wyposażony jest w ogrzewanie Webasto, dwa duże zbiorniki wody, radio z dobrym nagłośnieniem, ciepłe kołdry i poduszki, świeżą pościel i sztormiaki. 

 

Cena All Inclusive - dla Twojej wygody


Cena w formule All Inclusive zawiera wszystkie koszty rejsu: przejazd mikrobusem ze Szczecina do Thybron, powrót mikrobusem z Aarhus do Szczecina, miejsce na jachcie, produkty na pełne i smaczne wyżywienie, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe, paliwo i gaz, świeżą pościel, możliwość korzystania ze sztormiaków, ubezpieczenie w wersji minimalnej. 
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji. Gwarantujemy niezmienność ceny. 
Gwarantujemy, że rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników.

rezerwuj
sprawdź szczegóły płatności