Rejsy

Rejs GD01


2900 PLN

Rodzinne żeglowanie w Grecji

rezerwuj
 • Termin: 25.07.2020 - 01.08.2020
 • Ilość dni: 7
 • Staż: około 30-40 h stażu morskiego
 • Miejsca wolne: 4
 • Miejsca zarezerwowane: 0
 • Miejsca zajęte: 4
Ateny Agios Georgios Poros Nea Epidavros Vathi Pedrika Ateny

Wakacje w rytmie plusku

Zapraszamy Was na rejs z nami, z Kubrykową rodziną - Gabrysią lat 9, Kasią lat 11 , Magdą i Wojtkiem. 

Od kilku lat jesteśmy zauroczeni Grecją i żeglowaniem z dziećmi. W naszym odczuciu jest to najlepszy sposób na rodzinne wakacje. Podczas rejsu dzieci mają szansę odkryć, że nie potrzebują miliona głośnych i plastikowych atrakcji, żeby miło i ciekawie  spędzić czas. Odkrywają, że wszystko czego potrzebują jest dookoła nich. Zachwycają się przyrodą i jej mieszańcami.  Pływają, skaczą, poznają historię, tajniki żeglarstwa, czytają, grają, wymyślają zabawy i co najważniejsze, spędzają z nami czas, tak zwyczajnie, bez pośpiechu. Okazuje się, że na jachcie czas jest na wszystko, że możemy uwolnić się od słów: za chwilę, poczekaj, bo muszę... Do Waszej dyspozycji oddajemy cztery wygodne dwuosobowe kabiny.  Pamiętajcie jednak, że przestrzeń na jachcie jest niewielka i ograniczona. Wymaga to otwartości i akceptacji drugiego człowieka, innych dzieci :)

Jeżeli macie ochotę na wyjątkowe wakacje w wyjątkowym miejscu - zapraszamy na rejs z rodziną Czerwińskich.

Podczas rejsu dużo zależy od warunków atmosferycznych. To one decydują czy uda się nam zrealizować założony plan,  czy dopłyniemy do wszystkich miejsc, które chcieliśmy zobaczyć. 
Grecja na przełomie lipca i sierpnia nie jest bardzo kapryśna, ale to jednak morze.   
Drugim czynnikiem decydującym jest załoga. Każdą wcześniej zaplanowaną trasę można zmienić. Jeżeli okaże się, że wolimy stać tylko w zatokach - bardzo proszę, jeżeli bardziej do gustu przypadną nam gwarne miasteczka - jest ich na naszej trasie pod dostatkiem :)

Jak będzie wyglądał nasz rejs możecie przeczytać w szczegółach trasy.  Jak żeglowaliśy z dziećmi do tej pory opisaliśmy na naszym blogu :)

Mazury

Rejs w Szwecji

Zatoka Gdańska

Bałtyk - Rugia

Grecja

 

wyświetl szczegóły trasy

Nasze Greckie Wakacje

Dzień Pierwszy (sobota)

Ateny

Dzień organizacyjno aklimatyzacyjny. To czas na rozpakowanie się, zapoznanie z jachtem i panującymi na nim zasadami, poznanie załogi, spacer na pobliską plażę, wieczorną wycieczkę do Aten lub granie w planszówki na jachcie.

 Dzień Drugi (niedziela)

Ateny – Agios Georgios

Początek naszej wielkiej żeglarskiej przygody. Wypłyniemy wczesnym rankiem. Śniadanie zjemy na wodzie, wtedy smakuje najlepiej. Do przepłynięcia mamy 24 Mm, zajmie to nam około sześciu godzin. W tym czasie będziemy mogli wypatrywać delfinów, zgłębiać tajniki żeglarskiego fachu, uczyć się węzłów, grać w gry, rysować, śpiewać lub zwyczajnie patrzeć przed siebie zachwycając się otaczającym nas błękitem.

 

Naszym celem jest przepiękna wioska rybacka na Półwyspie Methana – Agios Georgios. Położona u podnóża gór, zachwyca i urzeka spokojem. Nie ma tu sklepów, ani atrakcji turystycznych. Jest za to jedna tawerna z pysznym jedzeniem, kościół i żwirowo-piaszczysta plaża z przejrzystą płytką wodą, w której bez końca można podziwiać żyjące pod wodą stworzenia. Biało niebieskie rybackie łodzie i obłędnie piękny zachód słońca sprawiają, że to miejsce należy do jednych z naszych ulubionych. Nasze dzieci uwielbiają tu nurkować w masce i fajce, podążając za rybami i krabami. Znają tez miejsce, gdzie można obserwować małe krewetki. 

Dzień Trzeci (poniedziałek)

Agios Georgios – Poros/zatoka przy Poros

Płyniemy do Poros, ale zanim zachwycimy się jednym z bardziej urokliwych greckich miasteczek, z wieżą zegarową i wzgórzem, z którego rozciąga się obłędny widok, zatrzymamy się na kąpiel w zatoce. To obowiązkowy punkt na naszych rejsach. Dzieci nie wybaczyły by nam, gdyby nie mogły urządzić pokazu skoków do wody. Na igłę, na bombę, na pajaca, tyłem, bokiem… ilość kombinacji jest nieograniczona. A może zostaniemy w zatoce na noc? Słuchając grających cykad, karmiąc ryby, skacząc do wody po kolacji i przed śniadaniem?! W końcu jesteśmy na wakacjach, możemy wszystko, w swoim tempie, bez pośpiechu. Każda opcja jest dobra. 

 

Dzień czwarty (wtorek)

Poros – Nea Epidavros

Żeglarski dzień, do przepłynięcia mamy 22 Mm. To kolejny dzień by nauczyć się nazw kierunków wiatru, stanąć za kołem sterowym, czy przygotować pyszną sałatkę grecką. Na jachcie dzieci się nie nudzą. Zawsze jest coś ciekawego do zrobienia. Można też strzelać z procy do wody, kamykami znalezionymi dzień wcześniej. Dobrze sprawdza się też regenerująca drzemka czy ciekawa książka. Noc planujemy spędzić w cichym i spokojnym porcie, gdzie główną atrakcją jest plaża, którą dzieci uwielbiają.

 

Jednak już 30 minut samochodem od portu znajduje się jeden z ciekawszych zabytków tego rejonu – Teatr Epidauros, wybudowany około 330 r p.n.e., znany z doskonałej akustyki. Najdrobniejszy szelest słychać w najbardziej oddalonym rzędzie. Od 2014 roku jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Może przygotujemy z dziećmi przedstawienie, które wystawimy w antycznym teatrze? Może coś zaśpiewamy wspólnie?

 


W porcie nie ma sklepów, za to raz dziennie, zazwyczaj w okolicach śniadania przyjeżdża ciężarówka z owocami i warzywami. Melony są tak dobre, że śmiało mogą przez najbliższe dni zastąpić nam  danie lunchowe.

 

Dzień  piąty (środa)

Nea Epidavros – Vathi

Wracamy na Półwysep Methana, zwany półwyspem Hefajstosa (składa się z 32 wulkanów). Wracamy bo warto. Noc planujemy spędzić w absolutnie wyjątkowym miejscu – maleńkim naturalnym porcie Vathi. Stoliki pobliskich restauracji stoją na kei, więc gdy nasze pociechy pójdą spać, możemy zafundować sobie cudowny relaks przy greckim winie i greckich specjałach.

 

Jeżeli Waszym dzieciom nie straszny jest spacer pod górę, możemy wybrać się na ciekawą wycieczkę. 20 minut samochodem od portu znajduje się wulkan Methana, z którego, po 30 minutowym marszu, rozciąga się bajeczny widok. Ostatnia erupcja wulkanu była w 1700 roku, więc nic nam nie grozi :)

 

 

Dzień szósty (czwartek) Vathi – Pedrika

Do przepłynięcia mamy 12 Mm, tego dnia nie zabraknie kąpieli w morzu i skoków  z jachtu. W kocu są wakacje   Mali przyrodnicy będą mieli już na koncie kilka, a może nawet kilkanaście obserwacji gatunków zwierząt spotkanych podczas rejsu. Wiecie, że w Zatoce Sarońskiej mieszkają foki mniszki. Wczesnym popołudniem dopłyniemy na wyspę Egina, znaną z pysznych orzeszków pistacjowych. W marinie czeka na nas… oczywiście plaża i budowanie zamków z pisaku. Po trudach żeglugi dzieciom należy się zasłużony relaks. Wieczorny spacer dostarczy nam kolejnych wyjątkowych widoków i okazji do świetnych zdjęć. Kolacja w lokalnej tawernie będzie miłym zakończeniem dnia.

 

 

Dzień siódmy (piątek) Pedrika – Ateny

Ruszamy w stronę Aten, ale zanim tam dotrzemy zatrzymamy się na kąpiel przy wyspie Moni, może nawet popłyniemy na nią pontonem?! To niezwykłe miejsce z bardzo ujmująca historią, zamieszkiwane jest przez pawie. Najbardziej wytrwali piechurzy mogą udać się do twierdzy z czasów II wojny światowej, znajdującej się na szczycie wzgórza. Polski akcent historii wyspy oraz widoki sprawiają, że warto zdecydować się na krótka wspinaczkę.


W drodze do Aten zjemy lunch, może przygotują nam go nasze dzieci? Sprawdzimy zdobyte umiejętności, zaczniemy wspominać i planować kolejne rejsy. Poczujemy, że tydzień na jachcie to zdecydowanie za mało. Odkryjemy, że wcale nie potrzebujemy do szczęścia wielkich przestrzeni, że żeglarskie życie ma swój niepowtarzalny urok. Być może część z nas zrozumie, że przepis na idealne wakacje, to wakacje na jachcie…

 

Dzień ósmy (sobota) Ateny

Dzień pożegnań, wymiany adresów, ostatniej wizyty na pobliskiej plaży. Dzień powrotu do domu. 

 

 

 

 

Kapitan


Wojciech
Czerwiński

 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:
 • Wiek: 41 lat
 • Stopień: kapitan jachtowy
 • Staż morski: 20.000 Mm
 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:

Wojtek jest kapitanem jachtowym od dwudziestu lat. Większość rejsów odbył na wodach Morza Bałtyckiego i Północnego ale Morze Śródziemne też nie jest mu obce. Obecnie żegluje z rodziną, dwiema córkami i żoną. 


O sobie

Swój pierwszy rejs morski - na jachcie typu Carter 30 "Prometeusz" - pamiętam jakby to było wczoraj. Druga klasa liceum i same nowe doświadczenia. Największe: że jacht się nie buja, gdy przechodzisz z burty na burtę; i że lepiej mieć sztormiak niż zimową kurtkę puchową...
Od tamtego czasu wiele mil morskich zostało za rufą, a te przyniosły sporo doświadczenia i wiedzy.  Rejsy na starych polskich jachtach typu Opal i J80 dały mi dobrą szkołę przetrwania. Całe szczęście czasy się zmieniały i polskie żeglarstwo zaczęło doganiać to zachodnie. Jednostki stawały się coraz nowocześniejsze, bardziej bezpieczne i komfortowe. Tylko morze się nie zmieniło - i nadal nie wybacza błędów. O czym staram się zawsze przypominać na moich szkoleniach. 

Jacht

Sun Odyssey 439 (2012) - Kalisti

Nazwa: Kalisti
Typ: Sun Odyssey 439
Rocznik: 2012
Długość: 13.11 m
Szerokość: 4.24 m
Ilość kabin: 4
Ilość WC: 2
Zanurzenie: 2.05 m
Żagle: 98 m²
Silnik: 54 KM

Kalisti jest sprawdzonym jachtem idealnie sprawdzającym się w greckich warunkach. Jest dzielna, bezpieczna i wygodna. Jej doskonały stan techniczny i wizualny gwarantuje udany rejs. 

Do dyspozycji załogi są cztery dwuosobowe kabiny (trzy z płaskim łóżkiem i jedna z kojami piętrowymi), dwie toalety z prysznicami i elektrycznymi wc, funkcjonalny kambuz i obszerna mesa. Sun Odyssey'e są znane z doskonałych właściwości nautycznych i to doskonale czuć w trakcie żeglugi na Kalisti. 

Na jachcie znajdziecie wszystko czego trzeba do wygodnej i bezpiecznej żeglugi, a wiele udogodnień sprawi, że rejs upłynie w przyjemnej atmosferze. 

Wyposażenie

 • Wyposażenie nawigacyjne: GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC
 • Wyposażenie bezpieczeństwa: ponton, radio VHF z DSC, zestaw pirotechniki, kamizelki ratunkowe, szelki bezpieczeństwa, apteczka pierwszej pomocy
 • Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, lodówka, dwie elektryczne toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z CD, świeża pościel, bimini top

Co zawiera cena rejsu


Cena  zawiera wszystkie koszty rejsu: miejsce na jachcie w kabinie dwuosobowej, produkty na pełne i smaczne śniadania oraz lunche, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe, paliwo i gaz, świeżą pościel, sprzątanie końcowe jachtu, brak kaucji, ubezpieczenie w wersji minimalnej. 
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji. Gwarantujemy niezmienność ceny. 
Gwarantujemy, że rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników. 
Cena nie obejmuje przelotu oraz transferu z lotniska.  Kolacji w tawernach. Z przyjemnością pomagamy w organizacji przelotów.

 

 

Jak dostać się do Aten


Najlepiej samolotem, lot do Aten to zaledwie dwie i pół godziny. Tyle trwa przeniesienie się do cudownej Grecji, gdzie czeka na Waszą rodzinę wspaniały rejs. 

Organizacja przelotu i dojazdu do mariny nie jest wliczona w cene rejsu. Ale z przyjemnością doradzimy i pomożemy w rezerwacji biletów lotniczych oraz transferu z lotniska do mariny. 

Bezpośrednie loty do Aten odbywają się z liną Ryanair oraz Aegan. 

 

 

Co będziemy jeść


Kubrykowe rejsy są powszechnie znane z doskonałego wyżywienia. A to dlatego, że sami lubimy jeść i gotować.  O zaprowiantowanie jachtu nie musicie się martwić. My zajmiemy się zakupami i dostarczymy na pokład masę świeżych i pysznych produktów. Do wyboru będą świeże wędliny, nabiał, owoce i warzywa. Najróżniejsze produkty doskonałe na śniadanie i lunche. Późny obiad czy kolację zjemy w lokalnej tawernie.  Nie zabraknie oczywiście napojów bezalkoholowych, słodyczy i przekąsek. 

Wiemy, że kazde dziecko ma inne kulinarne upodobania  oraz swoje pory jedzenia.
Dlatego możemy gotować wspólnie lub każdy z osoba. Ważne, aby każdy czuł się komfortowo.

Na naszych  prywatnych rodzinnych rejsach królują zupy (głównie pomidorowa), makarony z sosem, naleśniki, warzywne kotlety, placuszki oraz sałatki. 

Jeżeli wymagacie szczególnej diety, dajcie nam znać. 

 

 

Rozpoczęcie rejsu


Czekamy na Was w sobotę  26.07.2020 od godziny 17:00 w Marinie Alimos w Atenach. Dokładne miejsce, gdzie stoi jacht podamy ma kilka dni przed rejsem. Ponieważ Grecja to stan umysłu, może zdarzyć się tak, że o 17:00 jacht nie będzie jeszcze dla nas gotowy.  Na szczęście niedaleko jest plaża i restauracja, gdzie razem z dziećmi będziemy mogli poczekać, aż Grecy przygotują dla nas jacht.  

 

 

Zakończenie rejsu


Wszystko co dobre niesety się kończy.  Do mariny w Atenach przypłyniemy już w piątek po południu.
Daje to czas na ewentualne zwiedzanie Aten i spokojne spakowanie swoich rzeczy.
W sobotę do 09:00 musimy opuścić nasz pływający dom.

 

 

rezerwuj
sprawdź szczegóły płatności