Rejsy

Rejs PP09


2500 PLN

W poprzek Morza Północnego

 • Termin: 17.08.2019 - 25.08.2019
 • Ilość dni: 8
 • Staż: około 90-110 h stażu pływowego
 • Miejsca wolne: 0
 • Miejsca zarezerwowane: 0
 • Miejsca zajęte: 8
Amsterdam Den Helder Helgoland List Thyborøn

Magia Wysp Fryzyjskich

Rejs zaczniemy w Amsterdamie, mieście, które nigdy nie śpi.  Będziemy mieli szansę aby pozwolić porwać się urokowi wąskich uliczek i poczuć klimat Wenecji Północy. 

Odwiedzimy zagubiony między falami  Helgoland i damy się zaczarować jego klifom i sielankowej atmosferze. To miejsce idealne dla alergików, na wyspie nie ma samochodów, a powietrze jest niemal wolne od pyłków.  Gdy już nacieszymy oczy oszałamiającymi widokami ruszymy dalej w stronę Wysp Fryzyjskich. Piaszczyste plaże, wydmy, wrzosowiska i Park Narodowy Vadehavet, miejsce , gdzie można chodzić po morzu. Wszystko to za sprawą odpływów, które odsłaniają olbrzymie połacie dna morskiego. To miejsce, gdzie miłośnicy ptaków poczują się jak w raju. My zatrzymamy się w uroczym i niewielkim List na wyspie Sylt. Rejs zakończymy w duńskim Thyborøn, gdzie warto zobaczyć Sneglehuset - dom cały ozdobiony kolorowymi muszlami. 

Ale najważniejsze przed nami. Czeka nas tydzień w rytmie Morza Północnego, w rytmie wacht. Zachwycimy się wschodem i zachodem słońca na pełnym morzu. Poczujemy jak smakuje kawa o świcie, gdy noc ustępuje miejsca nowemu dniu.  Zobaczymy niebo tak gwieździste, że aż nierealne. Poznamy fantastycznych ludzi i spędzimy wyjątkowy czas. Wisienką na torcie jest duża dawka prawdziwego żeglarstwa, praktycznej wiedzy  i wiele godzin spędzonych na morzu. Dołączysz do nas?

wyświetl szczegóły trasy

Zbiórka i rozpoczęcie rejsu

Rejs rozpoczynamy od spotkania na dworcu kolejowym Szczecin Główny w sobotę 17.09.2019 r. o godzinie 22:30. Tutaj czekać będzie wygodny mikrobus, którym cała załoga przejedzie do mariny SixHaven w Amsterdamie. Podróż zabierze około 9 godzin. 

W Amsterdamie czekać będzie gotowy do drogi jacht. Wystarczy zapakować na niego przywieziony busem prowiant i rzeczy osobiste, przejść przeszkolenie pod okiem kapitana i przygotować się do wypłynięcia.

 

Staż i szkolenie

Nasz rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy i odbywa się w całości na wodach pływowych. Oznacza to, że uczestnicy są załogą jachtu, pełnią wachty i odpowiadają za prowadzenie jachtu. To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego. Co ważne, w trakcie rejsu, zainteresowani będą mogli poćwiczyć nawigację na pływach.

Jeżeli jesteś zainteresowany(a) szkoleniem żeglarskim i pogłębianiem swojej wiedzy - to rejs właśnie dla Ciebie. 

Na zakończenie, kapitan wręczy każdemu uczestnikowi opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający nabycie stażu. Powinniśmy wypływać minimum 80-100 godzin stażu morskiego na akwenie pływowym. 

 

Zakończenie rejsu i powrót

Do Thyboron przypłyniemy w sobotę. Czas przygotować jacht do zakończenia rejsu. W niedzielę wcześnie rano przyjedzie nowa załoga. Przez kilka godzin jesteśmy razem - nowa i stara załoga. To wymaga odrobiny tolerancji i współdziałania. Oni się szykują do swojej przygody, a my pakujemy do domu. 

W niedzielę, 25.09.2019 r. około godziny 12:00 mikrobus ze starą załogą wyjedzie w podróż do Szczecina. Na dworzec kolejowy dotrze przed 21:00. I tutaj definitywnie zakończymy rejs. 

 

Pyszne wyżywienie

Kubrykowe rejsy są powszechnie znane z doskonałego wyżywienia. Wiemy, jak ważne są dobre posiłki na morzu. O zaprowiantowanie jachtu nie musicie się martwić. My zajmiemy się zakupami i dostarczymy na pokład masę świeżych i pysznych produktów. Do wyboru będą świeże wędliny, nabiał, owoce i warzywa. Najróżniejsze produkty doskonałe na śniadanie i kolację. Obiady to głównie przygotowane wcześniej dania (kotlety, gołąbki, bigos, pierogi, szaszłyki), które wystarczy odgrzać lub przysmażyć. 
Nie zabraknie oczywiście napojów bezalkoholowych, słodyczy i przekąsek. Dla wegetarian przygotowujemy specjalne produkty. Natomiast diety specjalne (wegańska, bezglutenowa itp.) wymagają wcześniejszej konsultacji z nami. 

Kapitan


Miłosz Wawrzyniec
Romaniuk

 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:
 • Wiek: 32 lat
 • Stopień: kapitan jachtowy
 • Staż morski: 38885.6 Mm
 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:

W Kubryku od 28.06.2014. Dokładna data wynika z faktu, że Miłosza cechuje wyjątkowa dbałość o szczegóły. Razem z Miłoszem do Kubryka wkroczyła pozytywna energia. To człowiek któremu, mówiąc najprościej, życie sprawia wielką frajdę.  Nie tracąc uśmiechu nawet na chwilę, swoje załogi doświadcza intensywnym i ciekawym żeglarstwem. Tylko z Miłoszem można odwiedzić 21 portów w tygodniowym rejsie. Załogi cenią Miłosza olbrzymie doświadczenie żeglarskie i wysoce zaraźliwą pogodę ducha.  W chwilach wolnych od żeglowania Miłosz trenuje sztuki walki - kiedyś Judo, długo Kyokushin Karate, teraz Muay Thai. Oprócz tego uczy studentów, podróżuje, uprawia kitesurfing, wakeboarding i dużo czyta.  Gdy nikt nie widzi relaksuje się oglądając bajki dla dzieci.

Jeżeli jeszcze ktoś wątpi w żeglarską nadpobudliwość Miłosza - Porty, które Miłosz odwiedził. 


O sobie

Woda i wiatr to moje żywioły.  Żeglując stawiam na maksymalne bezpieczeństwo i jak największą frajdę. Uwielbiam odwiedzać małe porciki, urokliwe wysepki, tajemnicze zatoczki i inne ciekawe miejsca. Pływam na jachtach małych i dużych oraz na żaglowcach. Prowadziłem wiele rejsów morskich i śródlądowych, w których uczestniczyły osoby niewidome, które wyszkolone przeze mnie stały się pełnoprawnymi członkami załogi. Po powrocie na ląd zamieniam sztormiak na karategi i wracam na treningi Kyokushin Karate, które trenuję przez większość swojego życia.

Jacht

Hanse 445 (2013) - Arielle

Nazwa: Arielle
Typ: Hanse 445
Rocznik: 2013
Długość: 13.52 m
Szerokość: 4.38 m
Ilość kabin: 4
Ilość WC: 2
Zanurzenie: 1.82 m
Żagle: 95 m²
Silnik: 55 KM

Jachty ze stoczni Hanse wyróżnia mocna konstrukcja i dzielność morska. Są solidne, bezpieczne i szybkie - dlatego tak dobrze sprawdzają się na Bałtyku. Arielle oddaje do Waszej dyspozycji cztery dwuosobowe kabiny, dwie łazienki z prysznicami, duży i dobrze wyposażony kambuz oraz obszerną i bardzo jasną mesę.

Wyposażyliśmy nasz jacht we wszystko, co żeglarzowi w trakcie bałtyckiego rejsu może być potrzebne, również w ciepłe kołdry i poduszki, świeżą pościel oraz możliwość korzystania z profesjonalnych sztormiaków morskich. 

Zapraszamy na pokład Arielle! 

 

Żagle

Samohalsujący fok (40 m²) to znak charakterystyczny jachtów Hanse. Rozwiązanie bardzo wygodne w żegludze na wiatr. Fok, bez ingerencji załogi, przechodzi na drugi hals w trakcie zwrotu. Grot (55 m²) jest natomiast refowany tradycyjnie i wyposażony w lazyjacka. Wszystkie liny do refowania sprowadzone są do kokpitu. 

Silnik

Stacjonarny silnik Volvo-Penta D2 o mocy 55KM pozwala osiągnąć prędkość 4.5 węzła przy ekonomicznych obrotach. Zbiornik paliwa o pojemności 220 litrów umożliwia przepłynięcie około 450 mil morskich. W trakcie pracy silnika podgrzewana jest woda na jachcie i ładowane są akumulatory. 


 

Wyposażenie

 • Wyposażenie nawigacyjne: GPS z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, radar, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC
 • Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna PLB, pneumatyczna tratwa ratunkowa, radio VHF z DSC, zestaw pirotechniki, automatyczne kamizelki ratunkowe z uprzężą bezpieczeństwa, apteczka pierwszej pomocy
 • Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, lodówka, grill elektryczny, czajnik elektryczny, 2 toalety morskie, 2 prysznice z ciepłą wodą, radio z CD, ogrzewanie Webasto, świeża pościel, sztormiaki morskie

Wnętrze

Hanse wyróżniają się nowoczesną i oryginalną zabudową wnętrza. Tradycyjne jachtowe obłości zamieniono tutaj na proste linie wygodnych i niezwykle funkcjonalnych mebli. Środek jachtu jest jasny i przestronny. Pozwala wygodnie spędzać czas pod pokładem 9-cio osobowej załodze. 

Uczestnicy rejsu śpią w czterech dwuosobowych kabinach z płaskimi kojami. Każda z kabin ma wystarczającą ilość szafek, bakist i schowków. Kambuz w kształcie litery L jest funkcjonalny i mieści wszystkie niezbędne sprzety kuchenne i zapasy. Arielle ma trzy pomieszczenia toaletowe: toaletę, toaletę z prysznicem i osobny prysznic. W przestronnej mesie, przy dużum stole zasiąść może cała załoga. Jest tu też niewielki kącik nawigacyjny. 

Do tego jacht wyposażony jest w ogrzewanie Webasto, dwa duże zbiorniki wody, radio z dobrym nagłośnieniem, ciepłe kołdry i poduszki, świeżą pościel i sztormiaki. 

 

Cena All Inclusive - dla Twojej wygody


Cena w formule All Inclusive zawiera wszystkie koszty rejsu: przejazd mikrobusem ze Szczecina do Amsterdamu, powrót mikrobusem z Thyboron do Szczecina, miejsce na jachcie, produkty na pełne i smaczne wyżywienie, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe, paliwo i gaz, świeżą pościel, możliwość korzystania ze sztormiaków, ubezpieczenie w wersji minimalnej. 
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji. Gwarantujemy niezmienność ceny. 
Gwarantujemy, że rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników.


sprawdź szczegóły płatności