Rejsy

Rejs PP13


2303 PLN

2450 PLN

Pożegnanie z zachodnim Bałtykiem

rezerwuj
 • Termin: 14.09.2019 - 21.09.2019
 • Ilość dni: 7
 • Staż: około 70-90 h stażu morskiego
 • Miejsca wolne: 8
 • Miejsca zarezerwowane: 0
 • Miejsca zajęte: 0
Aarhus Fredericia Mały Bełt Fehmarn Warnemünde

Jesienny Bałtyk jest piękny

Na Bałtyku robi się nieco luźniej. Mariny stają się jeszcze bardziej przytulne i kameralne. W powietrzu czuć spokój, a czas płynie jakby wolniej. 

Podczas tego tygodnia będzie zachowany idealny balans między ilością godzin w morzu, a tymi spędzonymi na lądzie. Będzie okazja aby zdobyć żeglarski staż oraz zwiedzić wyjątkowe miejsca. 

Noce będą już zapewne nieco chłodniejsze, więc i smak herbaty będzie inny, bardziej morski, bardziej wyjątkowy. Jeżeli wiesz, że nie ma złej pogody, tylko ubranie jest niewłaściwe, to ten rejs jest zdecydowanie dla Ciebie. 

Zerknij w szczegóły w linku pod mapą i po prostu płyń z nami. 

wyświetl szczegóły trasy

Zbiórka i rozpoczęcie rejsu

Rejs rozpoczynamy od spotkania na dworcu kolejowym Szczecin Główny w sobotę 14.09.2019 r. o godzinie 22:30. Tutaj czekać będzie wygodny mikrobus, którym cała załoga przejedzie do mariny w Aarhus. Podróż zabierze około 8 godzin. 

W Aarhus czekać będzie gotowy do drogi jacht. Wystarczy zapakować na niego przywieziony busem prowiant i rzeczy osobiste, przejść przeszkolenie pod okiem kapitana i przygotować się do wypłynięcia. 

 

Staż i szkolenie

Nasz rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy. Oznacza to, że uczestnicy są załogą jachtu, pełnią wachty i odpowiadają za prowadzenie jachtu. To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego. 

Jeżeli jesteś zainteresowany(a) szkoleniem żeglarskim i pogłębianiem swojej wiedzy - to rejs właśnie dla Ciebie. 

Na zakończenie, kapitan wręczy każdemu uczestnikowi opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający nabycie stażu. Powinniśmy wypływać minimum 70-100 godzin.

 

Zakończenie rejsu i powrót

Do Warnemunde przypłyniemy w piątek wieczorem. Czas przygotować jacht do zakończenia rejsu. W sobotę rano przyjedzie po nas mikrobus, który zabierze nas do Szczecina, na dworzec główny PKP. Planowana godzina przyjazdu to 13:30. I tutaj definitywnie zakończymy rejs. 

 

Pyszne wyżywienie

Kubrykowe rejsy są powszechnie znane z doskonałego wyżywienia. Wiemy, jak ważne są dobre posiłki na morzu. O zaprowiantowanie jachtu nie musicie się martwić. My zajmiemy się zakupami i dostarczymy na pokład masę świeżych i pysznych produktów. Do wyboru będą świeże wędliny, nabiał, owoce i warzywa. Najróżniejsze produkty doskonałe na śniadanie i kolację. Obiady to głównie przygotowane wcześniej dania (kotlety, gołąbki, bigos, pierogi, szaszłyki), które wystarczy odgrzać lub przysmażyć. 
Nie zabraknie oczywiście napojów bezalkoholowych, słodyczy i przekąsek. Dla wegetarian przygotowujemy specjalne produkty. Natomiast diety specjalne (wegańska, bezglutenowa itp.) wymagają wcześniejszej konsultacji z nami. 

Kapitan


Miłosz Wawrzyniec
Romaniuk

 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:
 • Wiek: 32 lat
 • Stopień: kapitan jachtowy
 • Staż morski: 38885.6 Mm
 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:

W Kubryku od 28.06.2014. Dokładna data wynika z faktu, że Miłosza cechuje wyjątkowa dbałość o szczegóły. Razem z Miłoszem do Kubryka wkroczyła pozytywna energia. To człowiek któremu, mówiąc najprościej, życie sprawia wielką frajdę.  Nie tracąc uśmiechu nawet na chwilę, swoje załogi doświadcza intensywnym i ciekawym żeglarstwem. Tylko z Miłoszem można odwiedzić 21 portów w tygodniowym rejsie. Załogi cenią Miłosza olbrzymie doświadczenie żeglarskie i wysoce zaraźliwą pogodę ducha.  W chwilach wolnych od żeglowania Miłosz trenuje sztuki walki - kiedyś Judo, długo Kyokushin Karate, teraz Muay Thai. Oprócz tego uczy studentów, podróżuje, uprawia kitesurfing, wakeboarding i dużo czyta.  Gdy nikt nie widzi relaksuje się oglądając bajki dla dzieci.

Jeżeli jeszcze ktoś wątpi w żeglarską nadpobudliwość Miłosza - Porty, które Miłosz odwiedził. 


O sobie

Woda i wiatr to moje żywioły.  Żeglując stawiam na maksymalne bezpieczeństwo i jak największą frajdę. Uwielbiam odwiedzać małe porciki, urokliwe wysepki, tajemnicze zatoczki i inne ciekawe miejsca. Pływam na jachtach małych i dużych oraz na żaglowcach. Prowadziłem wiele rejsów morskich i śródlądowych, w których uczestniczyły osoby niewidome, które wyszkolone przeze mnie stały się pełnoprawnymi członkami załogi. Po powrocie na ląd zamieniam sztormiak na karategi i wracam na treningi Kyokushin Karate, które trenuję przez większość swojego życia.

Jacht

Hanse 445 (2013) - Arielle

Nazwa: Arielle
Typ: Hanse 445
Rocznik: 2013
Długość: 13.52 m
Szerokość: 4.38 m
Ilość kabin: 4
Ilość WC: 2
Zanurzenie: 1.82 m
Żagle: 95 m²
Silnik: 55 KM

Jachty ze stoczni Hanse wyróżnia mocna konstrukcja i dzielność morska. Są solidne, bezpieczne i szybkie - dlatego tak dobrze sprawdzają się na Bałtyku. Arielle oddaje do Waszej dyspozycji cztery dwuosobowe kabiny, dwie łazienki z prysznicami, duży i dobrze wyposażony kambuz oraz obszerną i bardzo jasną mesę.

Wyposażyliśmy nasz jacht we wszystko, co żeglarzowi w trakcie bałtyckiego rejsu może być potrzebne, również w ciepłe kołdry i poduszki, świeżą pościel oraz możliwość korzystania z profesjonalnych sztormiaków morskich. 

Zapraszamy na pokład Arielle! 

 

Żagle

Samohalsujący fok (40 m²) to znak charakterystyczny jachtów Hanse. Rozwiązanie bardzo wygodne w żegludze na wiatr. Fok, bez ingerencji załogi, przechodzi na drugi hals w trakcie zwrotu. Grot (55 m²) jest natomiast refowany tradycyjnie i wyposażony w lazyjacka. Wszystkie liny do refowania sprowadzone są do kokpitu. 

Silnik

Stacjonarny silnik Volvo-Penta D2 o mocy 55KM pozwala osiągnąć prędkość 4.5 węzła przy ekonomicznych obrotach. Zbiornik paliwa o pojemności 220 litrów umożliwia przepłynięcie około 450 mil morskich. W trakcie pracy silnika podgrzewana jest woda na jachcie i ładowane są akumulatory. 


 

Wyposażenie

 • Wyposażenie nawigacyjne: GPS z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, radar, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC
 • Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna PLB, pneumatyczna tratwa ratunkowa, radio VHF z DSC, zestaw pirotechniki, automatyczne kamizelki ratunkowe z uprzężą bezpieczeństwa, apteczka pierwszej pomocy
 • Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, lodówka, grill elektryczny, czajnik elektryczny, 2 toalety morskie, 2 prysznice z ciepłą wodą, radio z CD, ogrzewanie Webasto, świeża pościel, sztormiaki morskie

Wnętrze

Hanse wyróżniają się nowoczesną i oryginalną zabudową wnętrza. Tradycyjne jachtowe obłości zamieniono tutaj na proste linie wygodnych i niezwykle funkcjonalnych mebli. Środek jachtu jest jasny i przestronny. Pozwala wygodnie spędzać czas pod pokładem 9-cio osobowej załodze. 

Uczestnicy rejsu śpią w czterech dwuosobowych kabinach z płaskimi kojami. Każda z kabin ma wystarczającą ilość szafek, bakist i schowków. Kambuz w kształcie litery L jest funkcjonalny i mieści wszystkie niezbędne sprzety kuchenne i zapasy. Arielle ma trzy pomieszczenia toaletowe: toaletę, toaletę z prysznicem i osobny prysznic. W przestronnej mesie, przy dużum stole zasiąść może cała załoga. Jest tu też niewielki kącik nawigacyjny. 

Do tego jacht wyposażony jest w ogrzewanie Webasto, dwa duże zbiorniki wody, radio z dobrym nagłośnieniem, ciepłe kołdry i poduszki, świeżą pościel i sztormiaki. 

 

Cena All Inclusive - dla Twojej wygody


Cena w formule All Inclusive zawiera wszystkie koszty rejsu: przejazd mikrobusem ze Szczecina do Aarhus, powrót mikrobusem z Warnemunde do Szczecina, miejsce na jachcie, produkty na pełne i smaczne wyżywienie, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe, paliwo i gaz, świeżą pościel, możliwość korzystania ze sztormiaków, ubezpieczenie w wersji minimalnej. 
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji. Gwarantujemy niezmienność ceny. 
Gwarantujemy, że rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników.

rezerwuj
sprawdź szczegóły płatności