Rejsy

Rejs BA11


1871 PLN

1990 PLN

Nowa trasa! Ryga i Zatoka Ryska

rezerwuj
 • Termin: 15.08.2020 - 22.08.2020
 • Ilość dni: 7
 • Staż: około 60-90 h stażu morskiego
 • Miejsca wolne: 7
 • Miejsca zarezerwowane: 0
 • Miejsca zajęte: 1
Ryga Parnawa Saarema Lipaja Gdańsk

Elastyczne zasady rezerwacji

W okresie niepewności związanej z koronawirusem chcemy dać Uczestnikom naszych rejsów 100% elastyczności i pełną gwarancję bezpieczeństwa wpłaconych na rejs pieniędzy. Tak, aby rezerwacja miejsca na rejsie nie wiązała się z żadnym ryzykiem! 

Oto nasza propozycja:

 Zaliczka zmniejszona do 10% ceny rejsu;
 Dopłata pozostałych 90% na 14 dni przed rozpoczęciem rejsu;
 W przypadku odwołania rejsu ze względu na COVID-19 natychmiastowy zwrot wpłaconych opłat, bez potrąceń.

Rezerwując nasz rejs wpłacasz jedynie drobną zaliczkę, aby zagwarantować sobie dostępność miejsca. Pozostałą opłatę wpłacasz dopiero wówczas, gdy będzie na 100% wiadomo czy rejs się odbędzie. Jeżeli ze względu na wirusa zamknięte będą granice, obowiązywać będzie kwarantanna po powrocie lub ograniczona będzie możliwość żeglowania - odwołamy rejs i natychmiast zwrócimy Ci wszystkie wpłacone pieniądze. 

 

Magia Zatoki Ryskiej

Zatoka Ryska wraz z otaczającymi ją wyspami tworzą przepiękny zakątek Bałtyku. Dzika przyroda, wspaniałe krajobrazy wybrzeża, malownicze mariny i mnóstwo fok wylegujących się na łachach piasku. Jest tam pięknie! Problemem Rygi jest to, że jest tak nie po drodze, jak tylko nie po drodze można być. :) Dlatego zdecydowaliśmy się na rejs w jedną stronę. Czasu jest wystarczająco, aby dopłynąć z Rygi do Gdańska i zobaczyć po drodze jeszcze najciekawsze miejsca. A żeglowania w tym rejsie będzie sporo - ale przecież o to właśnie chodzi w rejsie morskim, prawda? Zacztnamy w malowniczej Rydze cudownie łączącej tradycję z nowoczesnością. Starówka Rygi została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO i jest uważana za najpiękniejszą w krajach nadbałtyckich. Niemal na każdym kroku niemal spotykamy zabytkowe bramy, kamienice, place, dziedzińce, stare spichlerze. Ryga należy do najzieleńszych miast Europy. Każdy park w Rydze jest osobnym dziełem sztuki. Idealne połączenie. 

Podczas wizyty w Rydze koniecznie spróbujcie czarnego balsamu Rīgas Melnais balzams. To tradycyjny łotewski likier z 24 ziół, o zawartości alkoholu wynoszącej 45%. Czarny jak smoła, gorzki z nutą ziołową i słodkawym posmakiem. Działa rozgrzewająco, a receptura pozostaje niezmienna od 250 lat. W kawiarni Black Magic przy ulicy Kaļķu 10 na Starówce, której już sam wystrój przenosi w czasie, spróbujecie tego specjału. Ponadto serwują tam doskonałą kawę oraz słodycze na bazie czarnego balsamu.  Pięknerozpoczęcie tygodniowej żeglarskiej przygody.

Ryga

Po przeszkkoleniu, rozpakowaniu się i zwiedzeniu miasta oddamy cumy i pożeglujemy Zatoką Ryską w stronę letniej stolicy Estonii, Parnawy zwanej estońskim Miami.  Poza długimi piaszczystymi plażami znajdziemy tam przepiękną starówkę z urokliwymi wąskimi uliczkami. Estończycy wierzą, że każdy kto wraca z Parnawy czuje się bardziej szczęśliwy. No cóż, będziemy mieli okazję to sprawdzić.  Kolejnym punktem na Zatoce Ryskiej jest największa z 1521 estońskich wysp - Saarema, dawniej zwana Ozylią.  Wyjątkowa i przepełniona pięknymi widokami.  Na tej wyspie czas zwalnia, a rzeczy stają się prostsze.  Jednym z najbardziej znanych widoków wyspy są stare wiatraki, które tworzą niemal pocztówkowy krajobraz oraz kamienne wierze na plaży. W okolicach Kaali znajduje się niemal idealnie okrągłe jezioro będące pamiątką po uderzeniu w ziemię meteorytu. Jest to niezwykłe miejsce, które naprawdę warto odwiedzić. 

Saaremaa, Estonia, stone beach, kubryk

Gdy już nasze oczy nacieszą się widokiem latarni morskich i wiatraków ruszymy w morze.  Znikający za rufą zniknie ląd sprawi, że poczujemy czym jest prawdziwa wolność. Z każdą przepłyniętą milą będzie tylko lepiej.  Po kilkunastu, może kilkudziesięciu  godzinach żeglugi dopłyniemy do Lipawy zwanej jest Morską Bramą. Położona pomiędzy Morzem Bałtyckim, a jeziorami Liepājas i Tosmāres.  Z Łotwy ruszymy w stronę Gdańska. Czekają nas niemal dwie doby w morzu.Jak wiadomo nie samymi portami żeglarz żyje. Podczas tego rejsu morskiego, stażowo- szkoleniowego, będziemy mieli szansę poznać tajniki żeglarskiego rzemiosła, podnieść kwalifikacje i nauczyć się nowych fascynujących rzeczy. Podczas nocnych wacht zachwyci nas rozgwieżdżone niebo, które łączy się z morzem. Zjemy śniadanie z najcudowniejszym widokiem, spędzimy długie godziny na morskich opowieściach odkrywając, że bujający się pokład to właśnie to, czego potrzebujemy.  Ten rejs to idealny balans mędzy lądem a morzem. Dołącz do naszej załogi. Pozwól sobie na rezalizację marzeń. Popłyń z nami w piękny rejs. 

wyświetl szczegóły trasy

Zbiórka i rozpoczęcie rejsu

Rejs rozpoczynamy w centrum Rygi. W marinie przez cały dzień będzie czekał gotowy i przygotowany jacht.  Ponieważ załoga przylatuje o różnych godzinach, sobota jest dniem techniczno-organizacyjnym. Gdy wszyscy będziemy już w komplecie, kapitan przeprowadzi szkolenie i zaplanuje wypłynięcie z portu.    
Sobota to czas na zaokrętowanie, rozpakowanie swoich rzeczy osobistych i prowiantu, zapoznanie z jachtem, szkolenie żeglarskie i naukę obsługi jednostki. Wypływamy w niedzielę rano.  

Do Rygi najwygodniej dolecieć z Polski samolotem. Bezpośrednie połączenia oferuje AirBaltic i LOT. Lot z Gdańska w sobotę o 14:20 (AirBaltic). Lot z Warszawy o 09:00 (AirBaltic) oraz o 11:00 i 15:25 (LOT). Dostępne są też bezpośrednie połączenia autokarowe.  

Rejs kończymy w Gdańsku, w Marinie Gdańsk w sobotę 22.08.2020. 

 

STAŻ I SZKOLENIE

Nasz rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy. Oznacza to, że uczestnicy są załogą jachtu, pełnią wachty 
(również nocne) i odpowiadają za prowadzenie jednostki. To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego. Rejs nie jest jednak kursem na patent. W trakcie rejsu nie prowadzimy wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku. 

Jeżeli jesteś zainteresowany(a) szkoleniem żeglarskim i pogłębianiem swojej wiedzy oraz zdobyciem bezcennego doświadczenia morskiego - to rejs właśnie dla Ciebie. 

Na zakończenie, kapitan wręczy każdemu uczestnikowi opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający nabycie stażu. Powinniśmy wypływać około 60-90 godzin, w zależności od pogody i  intensywności rejsu. 

 

PYSZNE WYŻYWIENIE

Kubrykowe rejsy są powszechnie znane z doskonałego wyżywienia. Wiemy, jak ważne są dobre posiłki na morzu. O zaprowiantowanie jachtu nie musicie się martwić. My zajmiemy się zakupami i dostarczymy na pokład masę świeżych i pysznych produktów. Do wyboru będą świeże wędliny, nabiał, owoce i warzywa. Najróżniejsze produkty doskonałe na śniadanie i kolację. Obiady to głównie przygotowane wcześniej specjalnie dla nas dania (kotlety, gołąbki, bigos, pierogi, szaszłyki), które wystarczy odgrzać lub przysmażyć. 
Nie zabraknie oczywiście napojów bezalkoholowych, słodyczy i przekąsek.

Dla wegetarian przygotowujemy specjalne produkty, aczkolwiek samo przygotowanie posiłków wegetariańskich leży po stronie zainteresowanych. Można oczywiście ładnie uśmiechnąć się do wachty kambuzowej. Nie jesteśmy natomiast w stanie w pełni uwzględnić wymagań diet specjalnych takich jak wegańska czy bezglutenowa. Jeżeli jesteś na takiej diecie, prosimy o kontakt przed rezerwacją rejsu.  

Kapitan


Roman
Bielicki

 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:
 • Wiek: 57 lat
 • Stopień: Kapitan jachtowy
 • Staż morski: 30 000 Mm
 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:

Roman Bielicki dołączył do zespołu Kubryka w 2018 roku. Z żeglarstwem związany jest od zawsze.  Już w szkole podstawowej zdobywał żeglarskie szlify pod okiem "Bractwa Żelaznej Szekli". Bogate doświadczenie i talent pedagogiczny sprawiają, że żeglując z Romanem wracamy bogatsi o nową wiedzę i umiejętności. Jego pasją jest historia morska i tradycyjna nawigacja. Gdy nie żegluje, jest nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie. 


O sobie

Mój pierszy baltycki rejs odbyłem na jachcie s/y Jurand w 1977 roku.  Od tamtej pory żeglastwo stało się nieodłącznym elementem mojego życia. Moją pasją jest historia morska oraz poznawanie nowych miejsc i przybliżanie ich  innym. Fascynuje mnie sztuka tradycyjnej nawigacji.
Kocham gotować, najlepiej potrawy krajów, które odwiedzam. Chętnie gotuję dla załogi, niezależnie od warunków panujących na morzu. W wolnym czasie piszę wiersze, opowiastki i artykuły fachowych periodyków. Zapraszam serdecznie na moje rejsy :-)

Jacht

Bavaria Cruiser 46 (2015) - Mistique

Nazwa: Mistique
Typ: Bavaria Cruiser 46
Rocznik: 2015
Długość: 14,24 m
Szerokość: 4,35 m
Ilość kabin: 4
Ilość WC: 3
Zanurzenie: 2,10 m
Żagle: 122 m²
Silnik: 55 KM

Jeżeli chodzi o nasze jachty, to nie chodzimy na skróty. Nie uznajemy kompromisów. I oferujemy Wam to co najlepsze. W tym roku po Bałtyku żeglujemy na jachcie Bavaria Cruiser 46 z rocznika 2015. Ten typ jachtu został wyróżniony prestiżową nagrodą "European Yacht of the Year" i wcale nas to nie dziwi. 

Nasza "bawarka" jest duża. 14 i pół metra długości daje masę miejsca pod pokładem i zapewnia doskonałe właściwości nautyczne. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu w przechyle. Nowoczesne rozwiązania zarówno na pokładzie jak i pod nim dają załodze bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.  

Cztery dwuosobowe kabiny, trzy łazienki, przestronna i bardzo jasna messa, kambuz z dwiema lodówkami - to wszystko przemyślane i zaplanowane tak, aby zapewniać wygodę, funkcjonalność i komfort. Zapraszamy na pokład!  

 
 
Rejsy po Północnym

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 jest zaprojektowane dla wygodnego ugoszczenia 9 osób załogi. Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem. W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel. Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.  

Rejsy po Morzu Północnym


Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka. Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę. Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tą domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki (jedna otwierana od góry, a druga domowa). 

 Rejsy po Północnym


Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy  osobiste, ale i prowiant na cały rejs. 


Rejsy pływowe

Rejs w Chorwacji - wnętrze jachtu
 
 
 
 

Wyposażenie

 • Wyposażenie nawigacyjne: GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC
 • Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna PLB, radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy
 • Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel

Cena All Inclusive - dla Twojej wygody


Cena w formule All Inclusive zawiera wszystkie koszty rejsu: jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem, produkty na pełne i smaczne wyżywienie, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe, paliwo i gaz, świeżą pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków Tribord 500, minimalne ubezpieczenie KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł. Zalecamy wykupienie pakietu Premium! 
Transport do Rygi nie jest wliczony w cenę rejsu, a Uczestnik organizuje go we własnym zakresie i na własny koszt. Z przyjemnością doradzimy i pomożemy w organizacji transportu. 
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji. Gwarantujemy niezmienność ceny rejsu. 
Gwarantujemy, że rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników.  
Promocja: rezerwuj pierwszy i płać mniej! Pierwsze trzy miejsca na rejsie oferujemy w obniżonej cenie. Warto rezerwować rejs jak najszybciej. 

rezerwuj
sprawdź szczegóły płatności