Rejsy

Rejs LL01


1401 PLN

1490 PLN

Rozpoczęcie bałtyckiego sezonu 2019!

rezerwuj
 • Termin: 06.04.2019 - 13.04.2019
 • Ilość dni: 7
 • Staż: około 70-90 h stażu morskiego
 • Miejsca wolne: 4
 • Miejsca zarezerwowane: 0
 • Miejsca zajęte: 2
Gdańsk Bornholm Christiansø Karlskrona Gdańsk

Rozpoczynamy bałtycki sezon 2019!

Wiemy, że będzie zimno. Ale nic nie powstrzyma nas przed postawieniem żagli i popłynięciem za horyzont po długiej i mroźnej zimie. Wszyscy jesteśmy spragnieni żeglowania i każdy dzień do rejsu dłużył się w nieskończoność. 

Kwiecień to spokojny miesiąc na Bałtyku. Nie powinny dokuczać nam zbyt silne wiatry. A z mgłami czy zimnem umiemy sobie poradzić. Widok zupełnie pustego morza oraz marin, w których nasz jacht będzie jedynym daje poczucie niezwykłej przygody. 

Kwietniowe rejsy cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem, dlatego lepiej nie zwlekać zbyt długo z rezerwacją. 

Pod mapą, w linku "wyświetl szczegóły trasy" znajdziecie więcej informacji o rejsie. 

 

wyświetl szczegóły trasy

Zbiórka i rozpoczęcie rejsu

Rejs rozpoczynamy w sercu starego miasta w Gdańsku. Marina Gdańsk, gdzie o godzinie 16:00 się spotykamy, jest przepięknie położona nad samą Motławą, w towarzystwie Sołdka i gdańskiego Żurawia. Dojazd z dworca PKP zajmuje kilkanaście minut. 
Po zaokrętowaniu, przeszkoleniu oraz zapoznaniu z jachtem załoga będzie gotowa do wypłynięcia. Jacht jest bowiem w pełni zaprowiantowany, posprzątany i gotowy do drogi. O nic nie trzeba się martwić. Wystarczy sprawdzić prognozę i zdecydować czy wypływamy dziś czy w niedzielę rano.

 

Staż i szkolenie

Nasz rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy. Oznacza to, że uczestnicy są załogą jachtu, pełnią wachty i odpowiadają za prowadzenie jednostki. To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego. 

Jeżeli jesteś zainteresowany(a) szkoleniem żeglarskim i pogłębianiem swojej wiedzy - to rejs właśnie dla Ciebie. 

Na zakończenie, kapitan wręczy każdemu uczestnikowi opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający nabycie stażu. Powinniśmy wypływać około 70-90 godzin.

 

Pyszne wyżywienie

Kubrykowe rejsy są powszechnie znane z doskonałego wyżywienia. Wiemy, jak ważne są dobre posiłki na morzu. O zaprowiantowanie jachtu nie musicie się martwić. My zajmiemy się zakupami i dostarczymy na pokład masę świeżych i pysznych produktów. Do wyboru będą świeże wędliny, nabiał, owoce i warzywa. Najróżniejsze produkty doskonałe na śniadanie i kolację. Obiady to głównie przygotowane wcześniej dania (kotlety, gołąbki, bigos, pierogi, szaszłyki), które wystarczy odgrzać lub przysmażyć. 
Nie zabraknie oczywiście napojów bezalkoholowych, słodyczy i przekąsek. Dla wegetarian przygotowujemy specjalne produkty. Natomiast diety specjalne (wegańska, bezglutenowa itp.) wymagają wcześniejszej konsultacji z nami. 

 

Kapitan


Wojciech
Danilczuk

 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:
 • Wiek: 37 lat
 • Stopień: Jachtowy sternik morski
 • Staż morski: 25.000 Mm
 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:

Wojtek to niezwykle doświadczony kapitan. Dba o to, żeby na rejsie było przyjemnie, wesoło, ale i bezpiecznie. W każdej wolnej chwili gra na melodyce więc jeżeli Ty grasz na gitarze, koniecznie zabierz ją na rejs. Załogi cenią Wojtka za spokój jaki z niego emanuje oraz bogatą żeglarską wiedzę, którą bardzo chętnie się dzieli.


O sobie

Żagle od 21 lat są moja wielką pasją. Wszystko zaczęło się od choroby morskiej na jeziorze Ryńskim. Moja natura podróżnika prowadziła mnie na coraz to większe akweny, po przez Bałtyk, Morze Północne, Kanał Angielski na Biskaje i wody Atlantyku. Udział w regatach Poloneza w 2013 roku na malutkim 8 metrowym jachcie, utwierdził mnie w przekonaniu, że sztormy są najpiękniejsze w tawernie. W żeglarstwie pociąga mnie możliwość podróżowania z całym swoim dobytkiem w najodleglejsze zakątki świata i nagroda za trud morskich zmagań, którą jest moment podania cum na ląd. Na moich rejsach dbam o pełne bezpieczeństwo, tak aby żeglarstwo było przyjemną zabawą i super frajdą. W portach lubię wieczorne muzykowanie, na melodyce przygrywam znane pieśni i szanty. Poza żeglarstwem moją pasją są podróże na rowerze.

Jacht

Bavaria Cruiser 37 (2018) - Lilla W

Nazwa: Lilla W
Typ: Bavaria Cruiser 37
Rocznik: 2018
Długość: 11.30 m
Szerokość: 3.67 m
Ilość kabin: 3
Ilość WC: 1
Zanurzenie: 1.95 m
Żagle: 65 m²
Silnik: 29 KM

Lilla W to najnowszy jacht w naszej flocie - odbieramy go w marcu 2018 roku! Bavaria Cruiser 37 to najnowsza konstrukcja niemieckiej stoczni. Jacht zaprojektowany do szybkiej, komfortowej i bezpiecznej żeglugi, tak aby każdy na pokładzie czuł bezpośredni kontakt z morzem i żeglarskie emocje. Naszą jednostkę wyposażyliśmy zdecydowanie ponad standardowo - najnowsza elektronika nawigacyjna, sportowy maszt i kompozytowe koła sterowe, teakowy pokład, nowoczesne żagle. Wszystko, aby zapewnić Wam to, co we współczesnym żeglarstwie turystycznym najlepsze.  

Zapraszamy na pokład Lilla W! 

 

Żagle

Triradialny, rolowany fok oraz biradialny rolowany do masztu grot to najlepsze z dostępnych w turystycznym żeglarstwie żagli. I takie mamy właśnie na Little Lady! Ponad 65 m² powierzchni lekkich i wytrzymałych żagli może rozpędzić jacht nawet do 8.5 węzłów. A taka prędkość naprawdę robi wrażenie na jedenastometrowym jachcie. Łatwe refowanie z kokpitu jest dodatkową zaletą.

Silnik

Najnowszy, ekonomiczny silnik stacjonarny Volvo-Penta o mocy 29KM i przekładnia saildrive pozwalają osiągnąć prędkość 4.0 węzłów. Zbiornik paliwa o pojemności 120 litrów umożliwia przepłynięcie około 300 mil morskich. Silnik zapewnia również podgrzewanie wody na jachcie i ładowanie akumulatorów. 


 

Wyposażenie

 • Wyposażenie nawigacyjne: GPS z mapami elektronicznymi w kokpicie, AIS, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC
 • Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna EPIRB, pneumatyczna tratwa ratunkowa, radio VHF z DSC, zestaw pirotechniki, automatyczne kamizelki ratunkowe z uprzężą bezpieczeństwa, apteczka pierwszej pomocy
 • Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, kuchenka mikrofalowa, lodówka, grill elektryczny, czajnik elektryczny, elektryczna toaleta morska, prysznic z ciepłą wodą, radio z CD, ogrzewanie Webasto, świeża pościel, sztormiaki morskie
 

Wnętrze

Bavaria Cruiser 37 ma bardzo nowocześnie i funkcjonalnie rozwiązane wnętrze. Jasne kolory, masa światła i zaskakująco dużo przestrzeni - to pierwsze wrażenia po wejściu pod pokład. Mamy tutaj trzy dwuosobowe kabiny z płaskim łóżkiem i dwie pojedyncze koje w mesie.  Jedna łazienka z prysznicem oraz elektryczną toaletą. Funkcjonalny kambuz z kuchenką gazową, piekarnikiem, lodówką i kuchenką mikrofalową. Mesa z dużym stołem z rozkładanymi dwoma skrzydłami pomieści całą załogę.  

Do Waszej dyspozycji są też oczywiście ciepłe kołdry i poduszki, świeża pościel i profesjonalne sztormiaki morskie. 

 

Cena All Inclusive - dla Twojej wygody


Cena w formule All Inclusive zawiera wszystkie koszty rejsu: miejsce na jachcie, produkty na pełne i smaczne wyżywienie, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe, paliwo i gaz, świeżą pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków, ubezpieczenie. 
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji. Gwarantujemy niezmienność ceny. 
Gwarantujemy, że rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników.

 

Rejs morski w pierwszej klasie!


Jeżeli komfort i wygoda żeglowania są dla Ciebie ważne, docenisz ten rejs. Płyniemy na fabrycznie nowym jachcie z rocznika 2018. A ponadto ograniczamy liczbę załogi do 6 osób. Czyli wszyscy uczestnicy śpią w dwuosobowych kabinach. Tylko skipper śpi w mesie. Bo wiemy, że wygoda w trakcie rejsu też jest ważna.

 

rezerwuj
sprawdź szczegóły płatności