Czarter jachtów Chorwacja

 
 
 
 

Czarter jachtu w Chorwacji do doskonały pomysł na wakacje, zarówno dla doświadczonych żeglarzy, jak i dla tych dopiero zaczynających przygodę z morzem. Dysponując bazą kilku tysięcy jachtów żaglowych, motorowych i katamaranów jesteśmy w stanie dobrać jacht idealnie spełniający Wasze wymagania.  Niezależnie czy szukacie niewielkiego, dwukabinowego jachtu z klasy ekonomicznej, czy dużego, komfortowego i zupełnie nowego katamaranu, znajdziemy dla Was odpowiednią jednostkę i gwarantujemy najniższą cenę na rynku. 

zamów ofertę czarteru - wyślemy ją w 24 godziny

Współpracujemy tylko ze starannie zweryfikowanymi armatorami, których znamy osobiście i dokładnie sprawdziliśmy oferowane przez nich jachty. Wszystko po to, aby Wasz rejs przebiegł bez żadnych problemów i przygód.  

Kiedy zaplanować rejs?

Sezon w Chorwacji zaczyna się już w połowie kwietnia i trwa, aż do końca października. Choć wiosna i jesień jest w Chorwacji zazwyczaj bardzo pogodna i ciepła, to jednak szczyt sezonu przypada na lipiec, sierpień i wrzesień. Wówczas wysokie temperatury, ciepła woda w morzu i łagodne wiatry przyciągają największą liczbę żeglarzy. 

Trzeba pamiętać, że cena czarteru jachtu w Chorwacji bardzo zależy od terminu rejsu. Sezon podzielony jest na kilka okresów. Od kwietnia ceny jachtów zwiększają się, aby osiągnąć swoje maksimum w sierpniu. Od ostatniego tygodnia sierpnia następuje ponowny spadek cen, aby w październiku osiągnąć minimalny poziom. Różnica między najniższą, a najwyższą ceną tego samego jachtu w zależności od terminu często przekracza 100%. 

Gdzie żeglować w Chorwacji?

Wybrzeże Chorwacji ma ponad 6.000 kilometrów i obejmuje ponad 1.000 wysp. Zatem wybór trasy rejsu nie należy do najłatwiejszych. Większość żeglarzy wybiera na pierwsze rejsy wybrzeże Dalmacji. Między Zadarem, a Trogirem skupia się zdecydowana większość marin, z których rozpoczyna się rejsy. Najpopularniejsze, to licząc od północy to: Šukosan, Biograd, Šibenik, Primošten, Rogoznica, Split, Marina Kaštela, Trogir i Seget. 

W północnej części Chorwacji znajduje się Pula i Rovinj, a w południowej Makarska, Baška Voda i Dubrownik. Są to przepiękne miejsca, choć znacznie mniej popularne wśród naszych żeglarzy. 

Rejs z któregokolwiek portu Dalmacji pozwala na zorganizowanie ciekawego rejsu obejmującego między innymi archipelag Kornatów, wodospady na rzece Krk czy wspaniałe dalmatyńskie wyspy Brač, Hvar, Vis, Korčula czy Mljet. 

zadzwoń do nas pod 22 810 00 42 - porozmawiajmy o czarterze