Blog

Kubryk - Perłą Przedsiębiorczości

Prowadzenie firmy żeglarskiej na Mazowszu nie jest pomysłem najbardziej oczywistym. Tym bardziej cieszy nas wyróżnienie jakie mieliśmy przyjemność odebrać.

Wam i Waszym Bliskim

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Żeglarskie kanały na YouTube - pomysł na zimę

Gdy z szarego zimowego nieba sączy się depresja, a najbliższy rejs zaplanowany dopiero za kilka miesięcy - lubię wieczorem odpalić YouTuba. Żeglarskiego YouTuba oczywiście. Oto moja subiektywna lista ciekawych kanałów.

Zatoka Neapolitańska - czyli co, gdzie i jak.

Zatoka Neapolitanka to świetny akwen na tygodniowy lub dłuższy rejs. Piękne miejsca, urokliwe włoskie miasteczka, pyszne jedzenie i imponujący, budzący respekt Wezuwiusz w tle, czego chcieć więcej?

W 2022 roku dotknij swoich marzeń

W Nowym Roku życzymy Wam ...

Kurs na jachtowego sternika morskiego w październiku - to brzmi dumnie.

Ruszamy do boju. Na początek dużo wody dookoła i zapoznanie „na spokojnie” z jednostką. Jak skręca, jaką ma inercję, ile „talentu” trzeba dać silnikowi, żeby wytracić prędkość, jak bardzo jest podatny na boczne podmuchy.

Morze. Wyobraźnia kontra rzeczywistość.

Pierwszy rejs zostaje w pamięci na zawsze. Bo jak można zapomnieć ogromne zauroczenie, narodziny pasji?!

Targi Biograd Boatshow

Biograd Boatshow to jedne z największych targów żeglarskich na wodzie w Europie. Nie mogło tam nas zabraknąć.

Wiosenny Bałtyk - czyli tym, jak na rejsie było.

Rano w poniedziałek postawiliśmy żagle i popłynęliśmy na Olandię. Czekało nas ok. 30 godzin rejsu, a więc nocne wachty, dużo falowania, sprawdzian odwagi i odporności na morską chorobę. Pogoda była piękna i nic nie potwierdzało nieprzychylnej prognozy.

Perły Mazowsza Święta Bożego Narodzenia zagle na youtube; czarter jachtu we Włoszech zatoka neapolitańska trasa rejsu mariny we Włoszech rejs we Włoszecch życzenia noworoczne Jachtowy sternik morski kurs szkolenie Rejs wspomnienie morze Targi boatshow Biograd Bałtyk rejs po morzu