Czarter jachtów Grecja

W Grecji czas biegnie wolniej, życie jest spokojne, a ludzie przyjaźni i uśmiechnięci. To idealne warunki do spędzenia wakacji pod żeglami. Różnorodność Grecji, od spokojnego Morza Jońskiego po wietrzne Cyklady, pozwala zorganizować wymarzony rejs zarówno doświadczonym, jak i początkującym żeglarzom. 

 
 
 

Grecja to różnorodność. Od zielonych wysp na Morzu Jońskim, poprzez spokój i zachwycające piękno Zatoki Sarońskiej, wietrzne Cyklady aż po nieodkryte Sporady, Dodekanez i Chalkidiki. Niezależnie gdzie popłyniesz, spotkasz kameralne mariny, czasem mieszczące tylko trzy jachty, uśmiechniętych i życzliwych ludzi, których wewnętrzna radość naładuje pozytywną energią nawet największego twardziela. Dodając do tego doskonałe warunki do żeglowania od kwietnia do listopada, przepyszną kuchnię w portowych tawernach i krajobraz jak z bajki – mamy receptę na szczęście. Pozwól sobie zakochać się w Grecji. 

zamów ofertę czarteru - wyślemy ją w 24 godziny

Ze względu na specyfikę rynku żeglarskiego w Grecji, w trakcie szukania czarteru gorąco zachęcamy do konsultacji z nami. Współpracujemy tylko z najlepszymi, wiarygodnymi firmami o długiej historii i stabilnej sytuacji finansowej. Daje to pewność, że zarezerwowany jacht będzie czekał na Was w porcie, dokładnie tak jak tego oczekujecie. 

Kiedy żeglować w Grecji?

Ze względu na położenie daleko na południu, Grecki sezon jest nieco dłuższy niż chorwacki. Pierwsze jachty wypływają na wodę już w połowie marca. A ostatni żeglarze spływają do portów dopiero w połowie listopada. Wczesną wiosną i późną jesienią jest ciepło i słonecznie, a przelotny deszcz zdarza się sporadycznie. W szczycie sezonu, przypadającym na lipiec, sierpień i wrzesień jest gorąco, a woda w morzu aż zachęca do częstych kąpieli.   

Trzeba jednak pamiętać, że od czerwca do września na wschodzie Morza Egejskiego daje o sobie znać wiatr Meltemi. Dotyka on Sporady, Cyklady i Dodekanez, wiejąc z północy z siłą od 5 nawet do 8 stopnie Beauforta. W tym okresie żeglować tu powinni tylko bardziej doświadczeni żeglarze. Jeżeli w wakacje chcecie odbyć przyjemny i spokojny rejs w Grecji, proponujemy żeglugę wzdłuż Peloponezu, w Zatoce Sarońskiej i Argolidzkiej oraz na Morzu Jońskim. W tych miejscach przez całe lato panują wprost idealne warunki do żeglowania. 

Gdzie się pływa w Grecji?

Aby poznać całą Grecję od strony wody, trzeba w niej spędzić dobrych kilka sezonów. Do dyspozycji żeglarzy jest pięć różnorodnych akwenów, o różnej skali trudności. 

Najbardziej popularnym akwenem jest Zatoka Sarońska i Zatoka Argolidzka. Jest to idealne miejsce na spokojny tygodniowy rejs z Aten. Niedalekie odległości między poszczególnymi portami, łagodne warunki wiatrowe i wiele atrakcji turystycznych sprawia, że żegluje tu najwięcej jachtów. Nie bez znaczenia jest możliwość taniego i bezpośredniego przelotu do Aten. 

Jeszcze spokojniejsze i przyjazne początkującym załogą jest Morze Jońskie znajdujące się po zachodniej stronie Peloponezu. Rozpoczynając rejs z Lefkas, Prevezy lub Korfu można rozkoszować się niezwykłej urody kotwicowiskami w głębokich zatokach i uroczymi porcikami, wśród zieleni i plaż. Przez cały sezon panują tu świetne warunki do łagodnego i spokojnego żeglowania. Dlatego ten akwen tak lubią rodziny z dziećmi i mniej zaawansowani żeglarze. 

Cyklady, które w folderach turystycznych są niemal synonimem całej Grecji, są akwenem nieco trudniejszym i bardziej wymagającym. Odległości między wyspami są większe, akwen nie jest osłonięty i przez większą część sezonu wieje dosyć silny wiatr Meltemi. Jeżeli zatem chcesz nacieszyć się żeglowaniem i nie straszne Ci większe przechyły - to Cyklady są właśnie dla Ciebie. Rejs w ten rejon najlepiej zaplanować z portu Lavrion, do którego łatwo dotrzecie z lotniska w Atenach. Ewentualnie można wyczarterować jacht bezpośrednio z wysp, np. z Paros.