Rejsy

Rejs DW05


1401 PLN

1490 PLN

Boże Ciało na Bałtyku

 • Termin: 26.05.2018 - 02.06.2018
 • Ilość dni: 7
 • Staż: około 90-110 h stażu morskiego
 • Miejsca wolne: 6
 • Miejsca zarezerwowane: 0
 • Miejsca zajęte: 1
Gdańsk Visby Władysławowo Gdańsk

Chodzi tylko o żeglowanie

Jeżeli wybierając rejsy morskie po Bałtyku zwracasz większą uwagę na aspekt trurystyczny niż żeglarski, ten rejs nie jest najlepszym wyborem dla Ciebie. W tym rejsie chcemy się "nażeglować" za wszystkie czasy! 

Po wypłynięciu z Gdańska prawdopodobnie spędzimy więcej niż dwie doby w morzu. Płynąc jednym kursem, możliwe że i jednym halsem, aż do Vidby na Gotlandii. To kawał drogi! 

Po dopłynięciu zrobimy tylko krótki postój regeneracyjny, szybko zobaczymy urocze miasteczko i... wracamy na morze. Kolejne 2-3 doby przed nami. Jeżeli wystarczy czasu, zawiniemy na koniec do Władysławowa. 

Siedem dni rejsu, sześć dni w morzu. Chcesz się "nażeglować"? Płyń z nami.
Zerknij też w szczegóły klikając w link pod mapą.  

wyświetl szczegóły trasy

Zbiórka i rozpoczęcie rejsu

Miejscem rozpoczęcia tego rejsu po Bałtyku jest Marina Gdańsk. Położona w sercu starego miasta, niedalego dworca kolejowego jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie i zakończenie rejsu.
Na jachcie spotykamy sie o godzinie 16:00. Łódka jest już wówczas w pełni przygotowana do drogi (zaprowiantowana, zatankowana, posprzatana). Załodze pozostaje przejść przeszkolenie prowadzone przez kapitana, zapoznać się z jachtem i przygotować się do wypłynięcia. 

 

 

Plan rejsu

Jeżeli chodzi o plan rejsu to tutaj nie ma większej filozofii. Sprawdzamy prognozę pogody. Statystycznie powinniśmy mieć półwiatr w jedną i drugą stronę. 

Opuszczamy Zatokę Gdańską, ustawiamy kurs 350 stopni i płyniemy tak 2-3 doby. Fala za falą, wachta za wachtą, wschód słońca za wschodem. Dopiero po pierwszej dobie w morzu zaczyna się naprawdę czuć żeglarskie życie na jachcie. 

Posiłki jedzone w przechyle. Wyćwiczona pozycja spania bardziej na burcie niż na materacu. Pobudka w środku nocy na psią wachtę. Wypatrywanie świateł statków przez lornetkę o świcie. 

To właśnie po to płyniemy w ten rejs. Żeglowanie dla samego żeglowania jest jego kwintesencją. Jeżeli Tego właśnie szukasz, to doskonale odnajdziesz się w załodze złożonej z podobnych do Ciebie pasjonatów białtych żagli. 

 

 

Staż i szkolenie

Nasz rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy. Oznacza to, że uczestnicy są załogą jachtu, pełnią wachty i odpowiadają za prowadzenie jachtu. To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego. 

Jeżeli jesteś zainteresowany(a) szkoleniem żeglarskim i pogłębianiem swojej wiedzy - to rejs właśnie dla Ciebie. 

Na zakończenie, kapitan wręczy każdemu uczestnikowi opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający nabycie stażu. Powinniśmy wypływać minimum 90-110 godzin. 

 

 

Kapitan


Michał
Olszewski

 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:
 • Wiek: 35 lat
 • Stopień: kapitan jachtowy
 • Staż morski: 40.000 Mm
 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:

Michał dołączył do załogi Kubryka cztery lata temu wnosząc tym samym nową jakość.
Początkowo trudno nam było uwierzyć, że ktoś może otrzymywać wyłącznie pozytywne opinie, jednak w przypadku Michała okazało się to faktem.
Załoganci cenią Michała za cierpliwość, poczucie humoru, spokój oraz olbrzymią wiedzę żeglarską, którą chętnie przekazuje dalej. 
Prywatnie Michał to zdolny architekt zafascynowany podróżami, kinem i filmem.  Jedną z cenniejszych cech Michała, sprawiającą, że każdy w jego towarzystwie czuje się dobrze,  jest to, że lubi ludzi. To naprawdę wyjątkowa cecha. 


Zachęcamy do obejrzenia filmowego projektu Michała Olszewskiego Żeglujące Głowy


O sobie

Żeglarstwo daje mi możliwośc spotykania niesamowitych ludzi. Rejs zaczynam od dowiedzenia się od załogi jakie ma oczekiwania i na tej podstawie wspólnie ustalamy jak rejs będzie przebiegał, ile będzie pływania, ile zwiedzania i ile szkolenia. Ważne, żeby każdy czuł się dobrze. Chętnie odpowiadam na wszelkie pytania i dzielę się wiedzą, dając załodze możliwe dużo swobody.

Jacht

Bavaria 38 holiday (2009) - Duch Wiatru

Nazwa: Duch Wiatru
Typ: Bavaria 38 holiday
Rocznik: 2009
Długość: 11.56 m
Szerokość: 3.82 m
Ilość kabin: 3
Ilość WC: 1
Zanurzenie: 1.55 m
Żagle: 70 m²
Silnik: 55 KM

Duch Wiatru to młodszy kolega Ducha Morza. Tej wielkości Bavaria sprawdza się w bałtyckich rejsach doskonale. Jest szybka, bezpieczna i wygodna. Trzy kabiny, duża messa, dobrze wyposażony kambuz oraz toaleta z prysznicem zapewniają komfort. Jacht pod żaglami pływa bardzo sprawnie a mocny silnik pomaga w osiągnięciu każdego celu w trakcie flauty. 

Wyposażyliśmy nasz jacht we wszystko co żeglarzowi w trakcie bałtyckiego rejsu może być potrzebne. Do Waszej dyspozycji są również ciepłe kołdry i poduszki, świeża pościel oraz możliwość korzystania z profesjonalnych sztormiaków morskich. 

Zapraszamy na pokład Ducha Wiatru! 

 

Żagle

Jacht wyposażony jest w komplet nowych i mocnych żagli. Genua o powierzchni 40 m² rolowana jest na sztywnym sztagu. Grot o powierzchni 38 m² refowany jest tradycyjnie. System rolowania genuy pozwala bardzo szybko i prosto dostosowywać powierzchnię ożaglowania do aktualnych warunków pogodowych.

Silnik

Gdyby dopadła nas flauta, stacjonarny silnik Volvo-Penta o mocy 40KM pozwala osiągnąć prędkość 4.5 węzła. Zbiornik paliwa o pojemności 120 litrów umożliwia przepłynięcie około 300 mil morskich. A dodatkowo silnik podgrzewa ciepłą wodę w prysznicu i kambuzie.

 

Wyposażenie

 • Wyposażenie nawigacyjne: GPS z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, radar, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC
 • Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna EPIRB, pneumatyczna tratwa ratunkowa, radio VHF z DSC, zestaw pirotechniki, automatyczne kamizelki ratunkowe z uprzężą bezpieczeństwa, apteczka pierwszej pomocy
 • Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, kuchenka mikrofalowa, lodówka, grill elektryczny, czajnik elektryczny, toaleta morska, prysznic z ciepłą wodą, radio z CD, telewizor LCD, ogrzewanie Webasto, świeża pościel, sztormiaki morskie

Wnętrze

Wnętrze Bavarii 38 holiday składaja się z trzech dwuosobowych kabin, mesy (salonu), kambuza (kuchni), łazienki z prysznicem i toaletą oraz stanowiska nawigacyjnego.

Całość jest wyposażona w sposób bardzo komfortowy. Na jachcie zainstalowanie jest ogrzewanie Webasto, które bardzo przydaje się w chłodne i mokre dni. Zadbaliśmy o system nagłośnienia stereo wraz z odtwarzaczem CD, MP3 i radiem. Na jachcie znajdziecie również  telewizor LCD wraz z odtwarzaczem DVD. Stworzyliśmy bibliotekę muzyczną jak i filmową o tematyce żeglarskiej i nie tylko. Każdy na pewno znajdzie w niej coś dla siebie. W łazience oprócz toalety i umywalki znajduje się prysznic z ciepłą wodą. Aby zwiększyć autonomię jachtu na morzu, dodatkowo zostały wbudowane zbiorniki z wodą słodką (210+150 l). Kuchnia wyposażona jest w mikrofalówkę, dwupalnikową kuchenkę gazową i piekarnik.

Cena All Inclusive - dla Twojej wygody


Cena w formule All Inclusive zawiera wszystkie koszty rejsu: miejsce na jachcie, produkty na pełne i smaczne wyżywienie, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe, paliwo i gaz, świeżą pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków, ubezpieczenie KL i NNW w wersji minimalnej (KL 10.000 EUR, NNW 2.500 EUR). 
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji. Gwarantujemy niezmienność ceny. 
Gwarantujemy, że rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników.

 


sprawdź szczegóły płatności