Rejsy

Rejs DM04


1401 PLN

1490 PLN

Długi weekend czerwcowy

 • Termin: 26.05.2018 - 02.06.2018
 • Ilość dni: 7
 • Staż: około 70-90 h stażu morskiego
 • Miejsca wolne: 7
 • Miejsca zarezerwowane: 0
 • Miejsca zajęte: 0
Świnoujście Kopenhaga Bornholm Christiansø Świnoujście

Kolejny długi weekend na morzu

Drugi raz w tym roku kalendarz układa się tak szczęśliwie, że pozwala popłynąć na morze oszczędzając cenny urlop. Szkoda byłoby nie wykorzystać takiej okazji i nie wyskoczyć na Bałtyk. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że rejs morski to idealny sposób spędzania długich weekendów? 

O tej porze roku na Bałtyku jest już ciepło, przeważnie słonecznie i wieje doskonały wiatr. Kopenhaga, Bornholm i Christianso tylko czekają na odkrycie lub ponowne odwiedziny. A w tym rejsie planujemy dopłynąć do miniaturowego porciku Hammerhaven na północnym cyplu Bornholmu. To niezwykłe miejsce i doskonała okazja do pieszej wycieczki na ruiny średniowiecznego zamku górującego nad portem. 

Oczywiście nie zabraknie nauki nawigacji, nocnych wacht i rywalizacji w kambuzie o tytuł najlepszego kuka! 

Po więcej informacji zerknij w szczegóły trasy pod mapą.

 

wyświetl szczegóły trasy

Rozpoczęcie rejsu

Spotykamy się w Świnoujściu w Marinie Północnej o godzinie 16:00. Tutaj będzie czekał zaprowiantowany i przygotowany do żeglugi jacht Duch Morza. Kapitan przeprowadzi podstawowe szkolenie żeglarskie, omówi trasę rejsu i aktualne warunki pogodowe. Po zapoznaniu się z jachtem i rozpakowaniu rzeczy osobistych będziemy gotowi do wypłynięcia. Świnoujście opuścimy w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano. 

 

 

Dokąd popłyniemy

Jak to w trakcie rejsu morskiego bywa, o trasie zdecyduje głównie pogoda i wiatr. My możemy tylko snuć plany, które najczęściej jesteśmy w stanie zrealizować. 

Po wypłynięciu ze Świnoujścia planujemy za jednym razem dopłynąć do Kopenhagi. To około 130 mil morskich i przynajmniej półtorej doby żeglugi. Jeżeli Neptun pozwoli, postoimy w stolicy Danii cały dzień, aby każdy mógł zobaczyć największe atrakcje miasta. 

Kolejnym punktem rejsu jest dopłynięcie na Bornholm - najlepiej na jego północny cypel. Jeżeli tylko pogoda pozwoli zacumujemy w porciku Hammerhaven, który na każdym robi  olbrzymie wrażenie. Mimo swoich miniaturowych rozmiarów.  

Stąd już tylko kilkanaście mil dzieli nas od zagubionej na środku Bałtyku wyspy Christianso. Mieszka na niej tylko kilkadziesiąt osób, a spacer dookoła zajmuje mniej niż godzinę. Wyjątkowe miejsce! 

Przed powrotem do Świnoujścia zatrzymamy się jeszcze na świeżą wędzoną rybę i kufel zimnego piwa w tradycyjnej wędzarni w porcie Svaneke. 

Gdy nadejdzie czas powrotu do Świnoujścia, zdecydujemy czy możemy zatrzymać się jeszcze w jakimś porcie, czy musimy gnać pod pełnymi żaglami na południowy-zachód, ku zakończeniu rejsu. 

 

 

Staż i szkolenie

Nasz rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy. Oznacza to, że uczestnicy są załogą jachtu, pełnią wachty i odpowiadają za prowadzenie jachtu. To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego. 

Jeżeli jesteś zainteresowany(a) szkoleniem żeglarskim i pogłębianiem swojej wiedzy - to rejs właśnie dla Ciebie. 

Na zakończenie, kapitan wręczy każdemu uczestnikowi opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający nabycie stażu. Powinniśmy wypływać minimum 70-90 godzin. 

 

 

Kapitan


Wojciech
Płachecki

 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:
 • Wiek: 71 lat
 • Stopień: kapitan jachtowy
 • Staż morski: 40.000 Mm
 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:

Dołączając do Kubryka pięć lat temu, Wojtek dał nam wsparcie olbrzymią wiedzą i doświadczeniem żeglarskim. Jest niezastąpionym nauczycielem, wprowadzającym w tajniki żeglarskiej wiedzy, kolejne pokolenia.  Załogi cenią go za profesjonalizm i poczucie bezpieczeństwa, które jest naturalnym elementem jego rejsów. Prywatnie, gdy nie żegluje, zajmuje się robotami szkutniczymi przy remoncie swojej żaglówki, i jak sam mówi, ten remont trwa i trawa.  Wojtek jest niezwykle skromnym człowiekiem, co przy jego bogatym doświadczeniu zarówno życiowym, jak i żeglarskim, jest wielką zaletą. Pływając z Wojtkiem nauczymy się bardzo dużo, i to nie tylko w tej oczywistej dla rejsu dziedzinie. 


O sobie

Żeglarstwo to moja wielka pasja. Doświadczenie żeglarskie zdobywałem przechodząc wszystkie kolejne stopnie żeglarskie. Jednakże na tym nie poprzestałem – w dalszym ciągu doskonalę swoje umiejętności i poszerzam wiedzę w tej dziedzinie. Szkolę początkujących żeglarzy na stopnie żeglarza jachtowego jak i jachtowego sternika morskiego. Uczestnicy rejsów prowadzonych przeze mnie doceniają moją stateczność oraz spokój, który zachowuję nawet podczas najtrudniejszych sytuacji. Co więcej znajduję wspólny język z osobami w każdym wieku, co sprawia, że na moich rejsach zawsze panuje przyjemna atmosfera.

Jacht

Bavaria 38 cruiser (2008) - Duch Morza

Nazwa: Duch Morza
Typ: Bavaria 38 cruiser
Rocznik: 2008
Długość: 11.56 m
Szerokość: 3.82 m
Ilość kabin: 3
Ilość WC: 1
Zanurzenie: 1.55 m
Żagle: 70 m²
Silnik: 40 KM

Ten jacht idealnie nadaje się do spokojnego żeglowania po wodach Bałtyku. Trzy wygodne kabiny, obszerna i jasna mesa, duży i dobrze wyposażony kambuz oraz toaleta z prysznicem zapewniają komfort. Dobre i duże żagle gwarantują żeglarskie emocje, a mocny silnik pomoże w osiągnięciu każdego celu w trakcie flauty. 

Nasz jacht wyposażyliśmy we wszystko, co żeglarzowi może być potrzebne w trakcie bałtyckiego rejsu. Do Waszej dyspozycji są również ciepłe kołdry, poduszki, świeża pościel oraz możliwość korzystania z profesjonalnych sztormiaków morskich. 

Zapraszamy na pokład Ducha Morza! 

 

Żagle

Jacht wyposażony jest w komplet sprawnych i mocnych żagli. Genua o powierzchni 40 m² rolowana jest na sztywnym sztagu. Grot refowany jest tradycyjnie, choć wszystkie liny sprowadzone są do kokpitu. Duch pływa dzielnie i szybko, a pod pełnymi żaglami dostarcza ogromnych żeglarskich emocji! 

Silnik

Gdyby dopadła nas flauta, stacjonarny silnik Volvo-Penta o mocy 40KM pozwala osiągnąć prędkość 4.5 węzła. Zbiornik paliwa o pojemności 120 litrów umożliwia przepłynięcie około 300 mil morskich. A dodatkowo silnik podgrzewa ciepłą wodę w prysznicu i kambuzie. 

 

Wyposażenie

 • Wyposażenie nawigacyjne: GPS z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, radar, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC
 • Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna EPIRB, pneumatyczna tratwa ratunkowa, radio VHF z DSC, zestaw pirotechniki, automatyczne kamizelki ratunkowe z uprzężą bezpieczeństwa, apteczka pierwszej pomocy
 • Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, kuchenka mikrofalowa, lodówka, grill elektryczny, czajnik elektryczny, toaleta morska, prysznic z ciepłą wodą, radio z CD, telewizor LCD, ogrzewanie Webasto, świeża pościel, sztormiaki morskie
 

Wnętrze

Wnętrze Bavarii 38 cruiser składaja się z trzech dwuosobowych kabin, mesy (salonu), kambuza (kuchni), łazienki z prysznicem i toaletą oraz stanowiska nawigacyjnego.

Całość jest wyposażona w sposób bardzo komfortowy. Na jachcie zainstalowanie jest ogrzewanie Webasto, które bardzo przydaje się w chłodne i mokre dni. Zadbaliśmy o system nagłośnienia stereo wraz z odtwarzaczem CD, MP3 i radiem. Na jachcie znajdziecie również  telewizor LCD. Stworzyliśmy bibliotekę muzyczną jak i filmową o tematyce żeglarskiej i nie tylko. Każdy na pewno znajdzie w niej coś dla siebie. W łazience oprócz toalety i umywalki znajduje się prysznic z ciepłą wodą. Aby zwiększyć autonomię jachtu na morzu, dodatkowo zostały wbudowane zbiorniki z wodą słodką (210+150 l). Kuchnia wyposażona jest w mikrofalówkę, dwupalnikową kuchenkę gazową i piekarnik.
 

Cena All Inclusive - dla Twojej wygody


Cena w formule All Inclusive zawiera wszystkie koszty rejsu: miejsce na jachcie, produkty na pełne i smaczne wyżywienie, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe, paliwo i gaz, świeżą pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków, ubezpieczenie KL i NNW w wersji minimalnej (KL 10.000 EUR, NNW 2.500 EUR). 
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji. Zapewniamy niezmienność ceny. 
Gwarantujemy, że rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników. 


sprawdź szczegóły płatności