Rejsy

Rejs PP10


2700 PLN

Piękne fiordy Norwegii z dziećmi

 • Termin: 26.06.2022 - 03.07.2022
 • Ilość dni: 7
 • Staż: około 50-60 h stażu morskiego
 • Miejsca wolne: 2
 • Miejsca zarezerwowane: 0
 • Miejsca zajęte: 7
Ålesund Hjørundfjorden Nordfjord Sognefjorden Bergen (rejs dla rodzin z dziećmi i młodzieżą)

ELASTYCZNE ZASADY REZERWACJI

W okresie niepewności związanej z koronawirusem chcemy dać Uczestnikom naszych rejsów 100% elastyczności i pełną gwarancję bezpieczeństwa wpłaconych na rejs pieniędzy. Tak, aby rezerwacja miejsca na rejsie nie wiązała się z żadnym ryzykiem! 

Oto nasza propozycja:

 Zaliczka zmniejszona do 10% ceny rejsu;
 Dopłata pozostałych 90% na 21 dni przed rozpoczęciem rejsu;
 W przypadku odwołania rejsu ze względu na COVID-19 natychmiastowy zwrot wpłaconych opłat, bez potrąceń.

Rezerwując nasz rejs wpłacasz jedynie drobną zaliczkę, aby zagwarantować sobie dostępność miejsca. Pozostałą opłatę wpłacasz dopiero wówczas, gdy będzie na 100% wiadomo czy rejs się odbędzie. Jeżeli ze względu na wirusa zamknięte będą granice, obowiązywać będzie kwarantanna po powrocie lub ograniczona będzie możliwość żeglowania - odwołamy rejs i natychmiast zwrócimy Ci wszystkie wpłacone pieniądze. 

 

A fiordy z ręki nam jadły

Zapraszamy na wyjątkowy, pełen niezwykłych widoków i wpsaniałych przygód rodzinny rejs w Norwegii z Kubrykową rodziną. 
Załoga tego rejsu to Magda i Wojtek z Kasią 13 lat i Gabrysią 11 lat oraz Agnieszka i Maciek z Piotrkiem i Michałem 13 lat. 

Dołącz do nas:) Mamy dwa ostatnie miejca.

Norwegia oglądana z pokładu jachtu, to najlepszy sposób zobaczenia najpiękniejszych jej zakątków i poznania walorów tego kraju z innej perspektywy. Podpłyniemy pod wodospad, zatrzymamy się na maleńkiej zielonej wyspie, wybierzemy się na trekking po fiordach, zachwycimy się zielenią i niezwykłymi widokami. Będziemy też wypatrywać słynnych trolli zamieszkujących górzyste tereny.

Sognefjordem

O norweskich trollach napisano wiele legend i jeszcze więcej historii. Trolle powstały z kamieni, unikają słońca, ponieważ jego promienie zamieniają je w głazy. Wśród mieszkańców Norwegii trolle nie mają zbyt dobrej opinii. Uważane są za brzydkie, pozbawione poczucia humoru, mało inteligentne, złośliwe, a nawet niebezpieczne i zionące wyjątkowo nieprzyjemnym zapachem z ust. Trolle zamieszkują wyjątkowo piękny fiord – Trollfjorden. Więc jeżeli nie chcesz ryzykować spotkania z trollem, lepiej tam się nie wybieraj. Według legendy, norweskie trolle są głównie płci męskiej. Jednak istnieje też żeńska odmiana trolli – huldra. Co ciekawe, ma zdolność przemieniania się w wyjątkowo piękną kobietę. Znane są przypadki małżeństw ludzi z trollami. Zazwyczaj prawda wychodzi dopiero po kilku latach, gdy trollica traci czujność i przemienia się w brzydką i złośliwą istotę. Więc, jeśli masz słabość do pięknych kobiet, w Norwegii radzimy uważać 

troll, trolle w Norwegii

Rejs w Norwegii to idealne połączenie żeglarstwa i pieszych wędrówek pozwalające odkryć ten rejon z dwóch różnych perspektyw. Naszą żeglarską przygodę zaczniemy Alesund, mieście otoczonym wysepkami i fiordami. Alesund nazywanie jest Secesyjną Perłą Norwegii. Piękne stuletnie kamienice zachwycą nie tylko osoby interesuje się architekturą tego okresu. Kamienice są stuletnie, ponieważ w nocy 23 stycznia 1904 roku w mieście wybuchł pożar, który zniszczył Alesund doszczętnie. Spłonęło 850 domów, a niemal 12 tysięcy osób zostało pozbawione dachu nad głową. Co ciekawe, w pożarze zginęła tylko jedna osoba. Wydarzenia te poruszyły ludzi w całej Europie, skąd statkami płynęła pomoc dla mieszkańców, aby mogli przetrwać zimę i odbudować swoje domy. Pamięć o styczniowej nocy jest nadal silna wśród mieszkańców norweskiego miasteczka. Współczesny Alesund, poza urokliwymi uliczkami i pięknymi kamienicami, oferuje kilka punktów widokowych, z których rozciąga się oszałamiająca panorama na okolicę.

Alesund, Norwegia, rejsu w Norwegii

Alesund, Norwegia, rejsy w Norwegii

Z Alesund popłyniemy na południe, zachwycając się krajobrazami, fiordami, zielenią, wodospadami i typową norweską zabudową. Kolejnym przystankiem będzie Nordfjorden. Położony nad brzegami fiordu Eidsfjord, odnogi Nordfjord, w okolicach najgłębszego jeziora w Europie Hornindalsvatnet, liczącego 514 m. Gdy, już będziemy myśleć, że piękniej być nie może pożeglujemy do Hjørundfjord, najbardziej idyllicznego fiordu w Norwegii, otoczonego Alpami Sunnmøre, niezwykłymi górami, które kuszą wizją pięknych wędrówek. Oczywiście pomiędzy zachwytem przyrodą i naturą będziemy odwiedzać małe norweskie wioski, pełne uroku i unikatowego klimatu.

Hjornfjord, Norwegia

Geiranger, Norwegia, siedem sióstr

Dalej popłyniemy w stronę Sognefjorden, to najdłuższy fiord na świecie. Ma aż 204 km długości, a w najgłębszym miejscu osiąga 1308 m głębokości.  Sognefjord leży w jednym najpiękniejszych norweskich regionów, czyli Vestlandet. Wokół fiordu znajduje się olbrzymia ilość niesamowitych tras trekkingowych, punktów widokowych i atrakcji turystycznych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Sognefjordem, Norwegia

Naszą żeglarską przygodę zakończymy w Bergen, mieście otoczonym górami, z niezwykłym drewnianym starym miastem i 300 dniami deszczowymi w ciągu roku... wierzymy, że my trafimy na jeden z 65 słonecznych dni. Jacht będzie stał niedaleko targu rybnego, dla wielbicieli owoców morza, będzie to idealna okazja, aby spróbować np. kanapki z krewetkami.

 Bergen, jacht w Bergen, rejs

Do domu wrócimy z setkami zdjęć, niepowtarzalnymi wspomnieniami i rodzącymi się planami kolejnych żeglarskich wypraw.
To jak będzie dokładnie wyglądać trasa naszego rejsu okaże się w trakcie jego trwania. Pamiętajmy, że to rejs morski, a nie wycieczka autokarem. Jedno jest pewne, będzie oszałamiająco pięknie.

Norwegia, rejs w Norwegii

Proszę pamiętać, że przebieg żeglarskiego rejsu morskiego jest w ogromnym stopniu uzależniony od bardzo wielu czynników, w tym od warunków pogodowych, tolerancji warunków morskich przez załogę, kwestii technicznych związanych z jachtem i wielu, wielu innych. Podana trasa jak i opis rejsu jest jedynie naszym planem. Zawsze staramy się go zrealizować w pełni, ale o ostatecznej trasie i przebiegu rejsu decyduje wyłącznie kapitan. 

 

ZBIÓRKA, ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE REJSU

Rejs rozpoczynamy w Alesund w niedzielę 26.06.2022 r. Nie ustalamy dokładnej godziny zbiórki, ponieważ załoga przylatuje o różnych godzinach. Czekamy na Was na pokładzie przez cały dzień. Gdy wszyscy będziemy już w komplecie, kapitan przeprowadzi szkolenie i zaplanuje wypłynięcie z portu.  

Jeżeli chcesz przylecieć  do Alesund wcześniej, aby dokładniej zwiedzić miasto, istnieje możliwość zarezerwowania biletu lotniczego na wcześniejszy dzień. W tym celu prosimy o kontakt.  

Do Bergen wpłyniemy w sobotę 02.07 popołudniu. Rejs kończymy w niedzielę.   

 

Staż i szkolenie

Nasz rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy i odbywa się na akwenie pływowym. Oznacza to, że uczestnicy są załogą jachtu, pełnią wachty (również nocne) i odpowiadają za prowadzenie jednostki. To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego. Rejs nie jest jednak kursem na patent. W trakcie rejsu nie prowadzimy wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku. 

Jeżeli jesteś zainteresowany(a) szkoleniem żeglarskim i pogłębianiem swojej wiedzy oraz zdobyciem bezcennego doświadczenia morskiego - to rejs właśnie dla Ciebie. Żegluga na akwenie pływowym o skoku pływu powyżej 1.5 metra to unikalne doświadczenie. W trakcie rejsu zobaczysz jak ważne jest poznanie zjawiska pływów i prądów pływowych. Jak je przewidywać, liczyć, planować i uwzględniać w nawigacji.   

Na zakończenie, kapitan wręczy każdemu uczestnikowi opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający nabycie stażu. Powinniśmy wypływać około 70-100 godzin, w zależności od pogody i  intensywności rejsu.  

 

Pyszne wyżywienie

Kubrykowe rejsy są powszechnie znane z doskonałego wyżywienia. Wiemy, jak ważne są dobre posiłki na morzu. O zaprowiantowanie jachtu nie musicie się martwić. My zajmiemy się zakupami i dostarczymy na pokład masę świeżych i pysznych produktów. Do wyboru będą świeże wędliny, nabiał, owoce i warzywa. Najróżniejsze produkty doskonałe na śniadanie i kolację. Obiady to głównie przygotowane wcześniej specjalnie dla nas dania (kotlety, gołąbki, bigos, pierogi, szaszłyki), które wystarczy odgrzać lub przysmażyć. 
Nie zabraknie oczywiście napojów bezalkoholowych, słodyczy i przekąsek.

Dla wegetarian przygotowujemy specjalne produkty, aczkolwiek samo przygotowanie posiłków wegetariańskich leży po stronie zainteresowanych. Można oczywiście ładnie uśmiechnąć się do wachty kambuzowej. Nie jesteśmy natomiast w stanie w pełni uwzględnić wymagań diet specjalnych takich jak wegańska czy bezglutenowa. Jeżeli jesteś na takiej diecie, prosimy o kontakt przed rezerwacją rejsu. 

Kapitan


Wojciech
Czerwiński

 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:
 • Wiek: 45 lat
 • Stopień: kapitan jachtowy
 • Staż morski: 20.000 Mm
 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:

Wojtek jest kapitanem jachtowym od dwudziestu czterech lat. Większość rejsów odbył na wodach Morza Bałtyckiego i Północnego ale Morze Śródziemne też nie jest mu obce. Obecnie żegluje z rodziną, dwiema córkami i żoną. A Grecja jest obecnie jego ulubionym akwenem. Wojtek jest również instruktorem i assesorem  w Royal Yachting Association. 


O sobie

Swój pierwszy rejs morski - na jachcie typu Carter 30 "Prometeusz" - pamiętam jakby to było wczoraj. Druga klasa liceum i same nowe doświadczenia. Największe:  jacht się nie buja, gdy przechodzisz z burty na burtę; i że lepiej mieć sztormiak, niż zimową kurtkę puchową...
Od tamtego czasu wiele mil morskich zostało za rufą, a te przyniosły sporo doświadczenia i wiedzy.  Rejsy na starych polskich jachtach typu Opal i J80 dały mi dobrą szkołę przetrwania. Całe szczęście czasy się zmieniały i polskie żeglarstwo zaczęło doganiać to zachodnie. Jednostki stawały się coraz nowocześniejsze, bardziej bezpieczne i komfortowe. Tylko morze się nie zmieniło - i nadal nie wybacza błędów. O czym staram się zawsze przypominać na moich rejsach i szkoleniach. 
W trakcie rejsu, zaraz po bezpieczeństwie, najważniejsza jest dla mnie dobra atmosfera i uśmiechnięta załoga. 

Jacht

Bavaria Cruiser 45 (2019) - Freyja

Nazwa: Freyja
Typ: Bavaria Cruiser 45
Rocznik: 2019
Długość: 13.98 m
Szerokość: 4.49 m
Ilość kabin: 5
Ilość WC: 2
Zanurzenie: 1.75 m
Żagle: 114 m²
Silnik: 56 KM

Jeżeli chodzi o nasze jachty, to nie chodzimy na skróty. Nie uznajemy kompromisów. I oferujemy Wam to co najlepsze. W tym roku po Morzu Bałtyckim żeglujemy na jachcie wyjątkowej Bavarii Cruiser 45 z rocznika 2019. Jest to jednostka pięciokabinowa! Jacht jeszcze pachnie nowością!  

Nasza "bawarka" jest duża. 14 metrów długości daje masę miejsca pod pokładem i zapewnia doskonałe właściwości nautyczne. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu w przechyle. Nowoczesne rozwiązania zarówno na pokładzie jak i pod nim dają załodze bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.  

Pięć dwuosobowych kabin, dwie łazienki, przestronna i bardzo jasna messa, kambuz z dwiema lodówkami - to wszystko przemyślane i zaplanowane tak, aby zapewniać wygodę, funkcjonalność i komfort. Zapraszamy na pokład!  

 
Rejsy po Północnym

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 45 jest zaprojektowane dla wygodnego ugoszczenia 10 osób załogi. Pod pokładem znajduje się pięć dwuosobowych kabin. Cztery z płaskim łóżkiem i jedna piętrowa. W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel. Jacht ma dwie łazienki z prysznicami.  

Rejsy po Morzu Północnym


Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka. Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę. Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tą domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki (jedna otwierana od góry, a druga domowa). 

 Rejsy po Północnym


Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy  osobiste, ale i prowiant na cały rejs. 


Rejsy pływowe

Rejs w Chorwacji - wnętrze jachtu
 
 
 

 

Wyposażenie

 • Wyposażenie nawigacyjne: GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC
 • Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna EPIRB, radio VHF z DSC, AIS, ręczne radio VHF, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy
 • Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, ogrzewanie, radio z USB, świeża pościel, sztormiaki Tribord 500 (M do XL)

Przelot do Bergen i z Alesund


Przeloty do Alesund i z Bergen nie są wliczone w cenę rejsu i uczestnicy odbywają podróż we własnym zakresie. Jednakże z przyejmnością zajmiemy się rezerwacją biletu i pomocą w organizacji podróż. W tej sprawie prosimy o kontakt przed rezerwacją. 

Bezpośrednie loty z Polski do Alesund oferuje WizzAir z Gdańska. Loty odbywają się codziennie, zatem można zaplanować wylot w dniu rozpoczęcia rejsu lub wcześniej - i zwiedzić okolicę. Do Norwegii można również polecieć z innych lotnisk w Polsce z wygodną przesiadką. Możliwych połączeń jest dużo, a ceny biletów atrakcyjne. 

Bezpośredni lot z Polski do Alesundn oferuje obecnie WizzAir. Wylot w niedzielę 26.06.2022 z Gdańska o godzinie 12:55. Przylot do Alesund o godzinie 14:55. Bezpośredni lot z Bergen do Gdańska: 08:25 - 10:10. 

 

Rejs morski w pierwszej klasie


Jeżeli komfort i wygoda żeglowania są dla Ciebie ważne, docenisz ten rejs. Płyniemy na nowym jachcie z rocznika 2019. A ponadto ograniczamy liczbę uczestników do 9 osób na jachcie 5-cio kabinowym. Czyli wszyscy, łącznie ze skipperem, śpią w dwuosobowych kabinach. Mesa jest zawsze wolna. Bo wiemy, że wygoda w trakcie rejsu też jest ważna.

Nasz rejs nie jest najtańszy. Na pewno w sieci znajdziesz tańsze propozycje. Ale my chcemy Ci zagwarantować zupełnie nowy jacht, doskonałą organizację i profesjonalnego kapitana. I z doświadczenia wiemy, że warto za taką jakość zapłacić uczciwą cenę. 

 

Cena All Inclusive - dla Twojej wygody


Cena w formule All Inclusive zawiera wszystkie koszty rejsu: jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie, produkty na pełne i smaczne wyżywienie, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe, paliwo i gaz, świeżą pościel, możliwość korzystania ze sztormiaków Tribord 500, minimalne ubezpieczenie KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł. Zalecamy wykupienie pakietu Premium! 
Bilety lotnicze nie są wliczone w cenę rejsu. Z przyjemnością pomożemy w rezerwacji biletu i organizacji przelotu.   
Nie stosujemy
 składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji. Gwarantujemy niezmienność ceny rejsu. 
Gwarantujemy, że rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników.  
Promocja: rezerwuj pierwszy i płać mniej! Pierwsze trzy miejsca na rejsie oferujemy w obniżonej cenie. Warto rezerwować rejs jak najszybciej. 

 

Informacje praktyczne


Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z żeglarstwem morskim, z pewnością przed rejsem kłębi Ci się w głowie masę pytań. Na sporo z nich staramy się odpowiedzieć w sekcji Pytania i odpowiedzi. Jeżeli zastanawiasz się jak spakować się na rejs morski - zajrzyj do naszego poradnika Jak spakować się na rejs? A może nie wiesz jak taka impreza na morzu wygląda i czy to na pewno coś dla Ciebie? Służymy odpowiedzią!

 


sprawdź szczegóły płatności