Rejsy

Rejs GD04p


3500 PLN

Rodzinne żeglowanie w Grecji

 • Termin: 15.07.2023 - 22.07.2023
 • Ilość dni: 7
 • Staż: około 30-40 h stażu morskiego
 • Miejsca wolne: 8
 • Miejsca zarezerwowane: 0
 • Miejsca zajęte: 0
Ateny Agios Georgios Poros Nea Epidavros Vathi Perdika Ateny (rejs dla rodzin z dziećmi)

NISKA ZALICZKA I GWARANCJA CENY

Chcemy dać Uczestnikom naszych rejsów 100% elastyczności i pełną gwarancję bezpieczeństwa wpłaconych na rejs pieniędzy. Tak, aby rezerwacja miejsca na rejsie nie wiązała się z żadnym ryzykiem! A koszty rejsu były niezmienne.  

Oto nasza propozycja:

 Zaliczka zmniejszona do 20% ceny rejsu;
 Dopłata pozostałych 80% na 28 dni przed rozpoczęciem rejsu;
 Gwarancja niezmiennej ceny od momentu rezerwacji; 

Rezerwując nasz rejs wpłacasz jedynie drobną zaliczkę, aby zagwarantować sobie dostępność miejsca oraz niezmienną cenę. Pozostałą opłatę wpłacasz dopiero na 28 dni przed rozpoczęciem rejsu. 

Jeżeli ze względu na powrót epidemii COVID19 zamknięte będą granice, obowiązywać będzie kwarantanna po powrocie lub ograniczona będzie możliwość żeglowania - odwołamy rejs i natychmiast zwrócimy Ci wszystkie wpłacone pieniądze. 

Jeżeli natomiast przez szalejącą inflację będziemy zmuszeni do podniesienia ceny rejsu - podwyżka nie będzie dotyczyć osób, które mają rezerwację.  

 

W rytmie plusku

Zapraszamy Was na rejs dedykowany rodzinom z dziećmi.  

Od kilku lat jesteśmy zauroczeni Grecją i żeglowaniem z dziećmi. W naszym odczuciu jest to najlepszy sposób na rodzinne wakacje. Przewyższający wakacje w hotelu pod każdym względem! Podczas rejsu dzieci mają szansę odkryć, że nie potrzebują miliona głośnych i plastikowych atrakcji, żeby miło i ciekawie  spędzić czas. Odkrywają, że wszystko czego potrzebują jest dookoła nich. Zachwycają się przyrodą i jej mieszkańcami. Pływają, skaczą, poznają historię, tajniki żeglarstwa, czytają, grają, wymyślają zabawy i co najważniejsze, spędzają z nami czas, tak zwyczajnie, bez pośpiechu. Okazuje się, że na jachcie czas jest na wszystko, że możemy uwolnić się od słów: za chwilę, poczekaj, bo muszę...

Opinie rodzin, które brały udział w naszych rejsach w Grecji są tak entuzjastyczne, że w tym roku postanowiliśmy zwiększyć liczbę dostępnych rejsów oraz pływać równolegle na dwóch jachtach. To dodatkowa atrakcja oraz możliwość poznania rówieśników. 

Szczegółowy plan rejsu opisaliśmy dokładnie poniżej. Tutaj powiemy tylko jak wygląda typowy dzień naszego greckiego rejsu. Po spokojnym śniadaniu oddajemy cumy i ruszamy na wodę. Stawiamy żagle i płyniemy w stronę dzisiejszego celu. Każdy ma czas posterować, poleniuchować, poczytać, pograć, poopalać się. Około południa rzucamy kotwicę w małej, uroczej zatoczce z kryształowo przejrzystą wodą. Zaczynają się wodne szaleństwa, pokazy skoków do wody, wojny na SUPie, zawody w znajdowaniu najbardziej kolorowej ryby pod wodą... czyli to co dzieci lubią najbardziej. W międzyczasie przygotowujemy lunch. Gdy wszyscy mają już dość (uczciwie powiemy, że dzieci rzadko mają tego dość i zazwyczaj dopiero włączenie silnika wygania je z wody na pokład ;) ) podnosimy kotwicę i żeglujemy w stronę portu (lub zatoki) na noc. Kolejne 3-4 godziny relaksu na wodzie. Chyba, że znów pojawią się delfiny - wtedy z relaksu nici. Są krzyki radości, zdjęcia, filmy i gonitwa jachtem za skaczącymi delfinami. Do portu wpływamy koło 17-stej. Wieczorem, zazwyczaj cała załoga idzie razem do greckiej tawerny na kolację. Zdarza się, że stoliki tawerny stoją na plaży. Wówczas ciężko utrzymać dzieci na krzesłach.... no ale takie to życie na rejsie z dziećmi w Grecji... :)  


Podczas rejsu dużo zależy jednak od warunków atmosferycznych. To one decydują czy uda się nam zrealizować założony plan, czy dopłyniemy do wszystkich miejsc, które chcieliśmy zobaczyć.  Grecja w wakacje nie jest bardzo kapryśna, a Zatoka Sarońska jest wyjątkowo osłoniętym akwenem, ale to jednak morze. Trzeba o tym pamiętać.    

Najważniejszym czynnikiem decydującym o ostatecznej trasie jest załoga. Każdą wcześniej zaplanowaną trasę można zmienić. Jeżeli okaże się, że wolimy stać tylko w zatokach - bardzo proszę. Jeżeli bardziej do gustu przypadną nam gwarne miasteczka - jest ich na naszej trasie pod dostatkiem. :)

Jak będzie wyglądał nasz rejs możecie przeczytać w szczegółach trasy.  Jak żeglowaliśmy z dziećmi do tej pory opisaliśmy na naszym blogu :)

Mazury

Rejs w Szwecji

Zatoka Gdańska

Bałtyk - Rugia

Grecja

Szczegółowy plan rejsu, z podziałem na poszczególne dni, znajdziecie pod mapą. 

 

Nasze greckie wakacje

Dzień Pierwszy (sobota) 

Ateny

Dzień organizacyjno aklimatyzacyjny. To czas na rozpakowanie się, zapoznanie z jachtem i panującymi na nim zasadami, poznanie załogi, spacer na pobliską plażę, wieczorną wycieczkę do Aten lub granie w planszówki na jachcie.

 Dzień Drugi (niedziela) 

Ateny – Agios Georgios

Początek naszej wielkiej żeglarskiej przygody. Wypłyniemy wczesnym rankiem. Śniadanie zjemy na wodzie, wtedy smakuje najlepiej. Do przepłynięcia mamy 24 Mm, zajmie to nam około sześciu godzin. W tym czasie będziemy mogli wypatrywać delfinów, zgłębiać tajniki żeglarskiego fachu, uczyć się węzłów, grać w gry, rysować, śpiewać lub zwyczajnie patrzeć przed siebie zachwycając się otaczającym nas błękitem.

 

Naszym celem jest przepiękna wioska rybacka na Półwyspie Methana – Agios Georgios. Położona u podnóża gór, zachwyca i urzeka spokojem. Nie ma tu sklepów, ani atrakcji turystycznych. Jest za to jedna tawerna z pysznym jedzeniem, kościół i żwirowo-piaszczysta plaża z przejrzystą płytką wodą, w której bez końca można podziwiać żyjące pod wodą stworzenia. Biało niebieskie rybackie łodzie i obłędnie piękny zachód słońca sprawiają, że to miejsce należy do jednych z naszych ulubionych. Nasze dzieci uwielbiają tu nurkować w masce i fajce, podążając za rybami i krabami. Znają tez miejsce, gdzie można obserwować małe krewetki. 

Dzień Trzeci (poniedziałek) 

Agios Georgios – Poros/zatoka przy Poros

Płyniemy do Poros, ale zanim zachwycimy się jednym z bardziej urokliwych greckich miasteczek, z wieżą zegarową i wzgórzem, z którego rozciąga się obłędny widok, zatrzymamy się na kąpiel w zatoce. To obowiązkowy punkt na naszych rejsach. Dzieci nie wybaczyły by nam, gdyby nie mogły urządzić pokazu skoków do wody. Na igłę, na bombę, na pajaca, tyłem, bokiem… ilość kombinacji jest nieograniczona. A może zostaniemy w zatoce na noc? Słuchając grających cykad, karmiąc ryby, skacząc do wody po kolacji i przed śniadaniem?! W końcu jesteśmy na wakacjach, możemy wszystko, w swoim tempie, bez pośpiechu. Każda opcja jest dobra. 

 

Dzień czwarty (wtorek) 

Poros – Nea Epidavros

Żeglarski dzień, do przepłynięcia mamy 22 Mm. To kolejny dzień by nauczyć się nazw kierunków wiatru, stanąć za kołem sterowym, czy przygotować pyszną sałatkę grecką. Na jachcie dzieci się nie nudzą. Zawsze jest coś ciekawego do zrobienia. Można też strzelać z procy do wody, kamykami znalezionymi dzień wcześniej. Dobrze sprawdza się też regenerująca drzemka czy ciekawa książka. Noc planujemy spędzić w cichym i spokojnym porcie, gdzie główną atrakcją jest plaża, którą dzieci uwielbiają.

 

Jednak już 30 minut samochodem od portu znajduje się jeden z ciekawszych zabytków tego rejonu – Teatr Epidauros, wybudowany około 330 r p.n.e., znany z doskonałej akustyki. Najdrobniejszy szelest słychać w najbardziej oddalonym rzędzie. Od 2014 roku jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Może przygotujemy z dziećmi przedstawienie, które wystawimy w antycznym teatrze? Może coś zaśpiewamy wspólnie?

 


W porcie nie ma sklepów, za to raz dziennie, zazwyczaj w okolicach śniadania przyjeżdża ciężarówka z owocami i warzywami. Melony są tak dobre, że śmiało mogą przez najbliższe dni zastąpić nam  danie lunchowe.

 

Dzień  piąty (środa) 

Nea Epidavros – Vathi

Wracamy na Półwysep Methana, zwany półwyspem Hefajstosa (składa się z 32 wulkanów). Wracamy bo warto. Noc planujemy spędzić w absolutnie wyjątkowym miejscu – maleńkim naturalnym porcie Vathi. Stoliki pobliskich restauracji stoją na kei, więc gdy nasze pociechy pójdą spać, możemy zafundować sobie cudowny relaks przy greckim winie i greckich specjałach.

 

Jeżeli Waszym dzieciom nie straszny jest spacer pod górę, możemy wybrać się na ciekawą wycieczkę. 20 minut samochodem od portu znajduje się wulkan Methana, z którego, po 30 minutowym marszu, rozciąga się bajeczny widok. Ostatnia erupcja wulkanu była w 1700 roku, więc nic nam nie grozi :)

 

 

Dzień szósty (czwartek) Vathi – Pedrika

Do przepłynięcia mamy 12 Mm, tego dnia nie zabraknie kąpieli w morzu i skoków  z jachtu. W kocu są wakacje   Mali przyrodnicy będą mieli już na koncie kilka, a może nawet kilkanaście obserwacji gatunków zwierząt spotkanych podczas rejsu. Wiecie, że w Zatoce Sarońskiej mieszkają foki mniszki. Wczesnym popołudniem dopłyniemy na wyspę Egina, znaną z pysznych orzeszków pistacjowych. W marinie czeka na nas… oczywiście plaża i budowanie zamków z pisaku. Po trudach żeglugi dzieciom należy się zasłużony relaks. Wieczorny spacer dostarczy nam kolejnych wyjątkowych widoków i okazji do świetnych zdjęć. Kolacja w lokalnej tawernie będzie miłym zakończeniem dnia.

 

 

Dzień siódmy (piątek) Pedrika – Ateny

Ruszamy w stronę Aten, ale zanim tam dotrzemy zatrzymamy się na kąpiel przy wyspie Moni, może nawet popłyniemy na nią pontonem?! To niezwykłe miejsce z bardzo ujmująca historią, zamieszkiwane jest przez pawie. Najbardziej wytrwali piechurzy mogą udać się do twierdzy z czasów II wojny światowej, znajdującej się na szczycie wzgórza. Polski akcent historii wyspy oraz widoki sprawiają, że warto zdecydować się na krótka wspinaczkę.


W drodze do Aten zjemy lunch, może przygotują nam go nasze dzieci? Sprawdzimy zdobyte umiejętności, zaczniemy wspominać i planować kolejne rejsy. Poczujemy, że tydzień na jachcie to zdecydowanie za mało. Odkryjemy, że wcale nie potrzebujemy do szczęścia wielkich przestrzeni, że żeglarskie życie ma swój niepowtarzalny urok. Być może część z nas zrozumie, że przepis na idealne wakacje, to wakacje na jachcie…

 

Dzień ósmy (sobota) Ateny

Dzień pożegnań, wymiany adresów, ostatniej wizyty na pobliskiej plaży. Dzień powrotu do domu. 

 

 

 

 

Kapitan


Kapitan
Kubryka

 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:
 • Wiek: 43 lat
 • Stopień: Jachtowy Sternik Morski
 • Staż morski: 10.000 Mm
 • Doświadczenie:
 • Szkolenie:
 • Rozrywka:

Rejs będzie prowadził jeden z naszych sprawdzonych kapitanów, z którym Kubryk współpracuje od długiego czasu. W tym momencie tworzymy jeszcze ostateczny grafik pracy naszych skipperów. Gdy tylko będzie on gotowy, opis kapitana pojawi się w tym miejscu. 

Do wyboru kapitana przykładamy jeszcze większą wagę, niż do wyboru jachtu. Choć żeglujemy na świetnych jednostkach, to wiele razy słyszymy od uczestników naszych rejsów "z tym kapitanem popłynę choćby na drzwiach od stodoły". I takich właśnie kapitanów wybieramy na nasze rejsy. 

A oto duża część naszej skipperskiej ekipy na sezon 2023:

kapitanowie kubryka

 

 


O sobie

Kapitan, który będzie prowadził (bądź która będzie prowadziła) ten rejs powie o sobie, że uwielbia żeglować po morzu. Robi to od lat, a wciąż sprawia to mu frajdę jak za pierwszym razem. Powie, że lubi ludzi, lubi miłą i swobodną atmosferę na jachcie, lubi poznawać nowe osoby. Ale nade wszystko dba o bezpieczeństwo i bezstresowy powrót do portu. 

Skąd wiemy co o sobie powie kapitan? To proste - kogoś kto myśli inaczej, nie spotkasz na naszym pokładzie. 

Jacht

Bavaria Cruiser 46 (2017) - Lina & Efi

Nazwa: Lina & Efi
Typ: Bavaria Cruiser 46
Rocznik: 2017
Długość: 14.24 m
Szerokość: 4.35 m
Ilość kabin: 4
Ilość WC: 3
Zanurzenie: 2.10 m
Żagle: 122 m²
Silnik: 55 KM

Jeżeli chodzi o nasze jachty, to nie chodzimy na skróty. Nie uznajemy kompromisów. I oferujemy Wam to co najlepsze. W tym roku po Grecji żeglujemy na dwóch identycznych jachtach Bavaria Cruiser 46 z rocznika 2015 i 2017: "Efi" i "Lina". Jachty doskonale sprawdzone i idealne na greckie warunki! Ta konstrukcja została wyróżniona prestiżową nagrodą "European Yacht of the Year" i wcale nas to nie dziwi. 

Nasze "bawarki" są duże. 14 i pół metra długości daje masę miejsca pod pokładem i zapewnia doskonałe właściwości nautyczne. Dwie płetwy sterowe zapewniają świetne trzymanie kursu w przechyle. Nowoczesne rozwiązania zarówno na pokładzie jak i pod nim dają załodze bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.  

Cztery dwuosobowe kabiny, trzy łazienki, przestronna i bardzo jasna messa, kambuz z dwiema lodówkami - to wszystko przemyślane i zaplanowane tak, aby zapewniać wygodę, funkcjonalność i komfort. No i ta wielka otwierana rufa - idealna do skakania do ciepłego morza! Zapraszamy na pokład!  

 
Rejsy po Północnym

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 jest zaprojektowane dla wygodnego ugoszczenia 9 osób załogi. Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem. W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel. Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.  

Rejsy po Morzu Północnym


Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka. Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę. Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tą domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki (jedna otwierana od góry, a druga domowa). 

 Rejsy po Północnym


Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy  osobiste, ale i prowiant na cały rejs. 


Rejsy pływowe

Rejs w Chorwacji - wnętrze jachtu
 
 
 
 

Wyposażenie

 • Wyposażenie nawigacyjne: GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC
 • Wyposażenie bezpieczeństwa: radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, ponton z silnikiem, automatyczne kamizelki ratunkowe, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy
 • Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki z zamrażarką, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel

Co będziemy jeść?


Kubrykowe rejsy są powszechnie znane z doskonałego wyżywienia. A to dlatego, że sami lubimy jeść i gotować.  O zaprowiantowanie jachtu nie musicie się martwić. My zajmiemy się zakupami i dostarczymy na pokład masę świeżych i pysznych produktów. Do wyboru będą świeże wędliny, nabiał, owoce i warzywa. Najróżniejsze produkty doskonałe na śniadanie i lunche. Kolację zjemy w lokalnej tawernie (nie jest ona wliczona w cenę rejsu).  Nie zabraknie oczywiście napojów bezalkoholowych, słodyczy i przekąsek. 

W portach uzupełniamy zapasy dokupując między innymi świeże i soczyste owoce, prosto z lokalnego straganu. Świeże pieczywo z miejscowej piekarni. Mięso lub ryby, jeśli tylko macie takie życzenie.  

Wiemy, że każde dziecko ma inne kulinarne upodobania  oraz swoje pory jedzenia. Dlatego możemy gotować wspólnie lub każdy z osoba. Ważne, aby każdy czuł się komfortowo.

Na naszych  prywatnych rodzinnych rejsach królują zupy (głównie pomidorowa), makarony z sosem, naleśniki, warzywne kotlety, placuszki oraz sałatki. 

Jeżeli wymagacie szczególnej diety, dajcie nam znać. 

 

Załoga i kabiny


Na rejs zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 4 do 18 lat. 

Aktualnie załogę rejsu stanowią:

kabina dziobowa prawa: Łukasz (6 lat)
kabina dziobowa lewa: wolna
kabina rufowa prawa: p. Natalia i p. Robert
kabina rufowa lewa: p. Aleksandra i Ignacy (12lat)

 

Cena All Inclusive, bez kolacji


Cena w formule All Inclusive  zawiera wszystkie koszty rejsu: miejsce na jachcie w kabinie dwuosobowej, produkty na pełne i smaczne śniadania oraz lunche przygotowywane przez uczestników, przekąski, słodycze, owoce, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe, paliwo i gaz, świeżą pościel, sprzątanie końcowe jachtu, deskę Stand Up Paddle, ponton z silnikiem, WiFi, brak kaucji, ubezpieczenie KL i NNW w wersji minimalnej (KL do 10.000 EUR, NNW do 10.000 PLN). 
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji. Gwarantujemy niezmienność ceny. 
Gwarantujemy, że rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników. 
Cena nie obejmuje kolacji w tawernach, przelotu oraz transferu z lotniska. Z przyjemnością pomagamy w organizacji przelotów.

Rezerwujemy tylko całe kabiny
Podana cena dotyczy udziału w rejsie jednej osoby, wyłącznie przy rezerwacji dwóch osób w kabinie. Rezerwacja kabiny dla jednej osoby wiąże się z dopłatą 60% ceny rejsu.

Dziecko w kabinie z rodzicami
Istnieje możliwość zabrania na rejs dziecka do lat 4 bez opłaty. Warunkiem jest zakwaterowanie dziecka w kabinie z rodzicami. Liczba miejsc dla dzieci śpiących z rodzicami jest ograniczona - prosimy o kontakt przed rezerwacją. 

  

Kolacje


Kolacje nie są wliczone w cenę rejsu. Gdy cumujemy w porcie zazwyczaj cała załoga idzie razem do lokalnej tawerny, która serwuje świetną grecką kuchnię. Wieczorny posiłek to coś więcej niż kolacja. To długie rozmowy przy lokalnych przystawkach i lampce domowego wina. Świeże owoce morza i ryby prosto z porannego połowu. Lub grillowane mięsa w ogromnym wyborze. Dla wegetarian również jest wiele propozycji w menu. Grecy zasiadają do kolacji nie wcześniej niż o 20:00 i trwa ona czasami do północy. Widok biegających wokół kilkuletnich dzieci, nawet o godzinie 23ciej nikogo tu nie dziwi. Gdy po zmroku ustępuje letni upał, wszyscy nabierają dodatkowej energii do nocnego życia. 

Na typową kolację dla dorosłej osoby, z lokalnym winem należy przewidzieć 18 - 30 EUR.

Przykładowe ceny:
Tzatrziki:                               3.50€
Sałatka grecka:                    7.00€
Smażonae cukinie:              5.00€
Fava:                                      5.50€
Grillowane kalmary:            9.00€
Ser saganaki:                       5.00€
Frytki:                                    3.50€

Souvlaki:                                9.00€
Musaka:                                10.00€ 
Grillowana ośmiornica:        15.00€
Grillowana dorada:               15.00€
Rizotto z owocami morza:   18.00€       

Domowe wino 0.5 l:              4.50€ 

 

Gdy planujemy nocny postój w odludnej zatoczce, gdzie nie ma tawern na brzegu - kolację przygotowujemy na jachcie. W prowiancie znajduje się aż naddo produktów, z których można przygotować kilkudaniową ucztę.  

 

Rozpoczęcie i zakończenie rejsu, przeloty


Rejs rozpoczynamy w sobotę o godzinie 16:00 w Marinie Agios Kosmas w Atenach. Od tej godziny czekamy na uczestników na jachcie. Jeżeli przylatujecie wieczornym lotem, prosimy o poinformowanie nas o tym. Z lotniska w Atenach do mariny najwygodniej dostać się taksówką lub wcześniej zamówionym przez nas transferem. Koszt transferu (bus do 8 osób) to około 60 EUR w jedną stronę. 

Jeżeli wszyscy dotrą na jacht wcześnie a pogoda nam pozwala, możemy wypłynąć jeszcze w sobotę wieczorem i noc spędzić w uroczej zatoce Agia Marina na Eginie. Standardowe wypłynięcie planujemy jednak na niedzielę rano. 

Po rejsie do mariny wpływamy najczęściej w piątek wieczorem. W sobotę do godziny 09:00 kończymy rejs i prosimy o opuszczenie jachtu.   

Do Aten można z Polski dolecieć bezpośrednimi połączeniami RyanAir i Aegean Air. Chętnie podpowiemy i pomożemy zorganizować przelot. 

 


sprawdź szczegóły płatności